Quantcast

PayPal’a nasıl para eklenir: Kartlara veda edin

PayPal'a nasıl para eklenir - öne çıkan resim

Yani PayPal hesabınızı kurdunuz ve para transferine, faturaları ödemeye ve çevrimiçi alışveriş yapmaya hazırsınız. PayPal bakiyenize biraz para ekleyene kadar seçenekleriniz oldukça sınırlıdır. Neyse ki bunu yapmak birkaç dakika sürüyor ve daha da iyisi, tamamen ücretsiz olabilir!

Ayrıca oku: Paypal nedir? Nasıl kullanıyorsun?

PayPal, gerçek bir banka hesabının yerini almaz, ancak emrinizde olması için harika bir araçtır. Platformdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için PayPal hesabınıza para eklemenin en iyi yolları aşağıda verilmiştir.

PayPal’a nasıl para eklenir

PayPal’a nasıl para ekleyeceğinizi adım adım açıklamadan önce, bu paranın nereden gelmesini istediğinize karar vermeniz gerekir. En kolay yol, bir banka hesabı bağlamak ve oradan havale yapmaktır, ancak bazı güvenlik riskleri vardır. Bir kredi kartı bağlamak çok daha güvenlidir veya gerçekten güvenlik bilincindeyseniz, doğrudan belirli konumlara nakit bile ekleyebilirsiniz.

PayPal’a para eklemenin üç yönteminin hepsinin adımlarını aşağıda özetledik.

Bir banka hesabından PayPal’a nasıl para aktarılır

PayPal'a nasıl para aktarılır - banka hesabı

Bu yöntem en uzun süredir piyasadadır ve üçü arasında en güvenli olmasa da muhtemelen herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Herhangi bir rezervasyonunuz varsa, işiniz bittiğinde her zaman banka hesabının bağlantısını kaldırabilirsiniz.

PayPal web sitesini veya mobil uygulamasını kullanıyor olsanız da adımlar benzerdir. Önce şuraya gidin: Cüzdanım, ardından seçeneği seçin Banka hesabı bağlayın. Eklemeniz istenecek IBAN numarasıBu nedenle, sizinkinin ne olduğundan emin değilseniz, çevrimiçi bankacılık portalınıza danışmanız gerekebilir.

IBAN’ınızı girdikten sonra, Kabul et ve bağla. Bundan sonra banka hesabınızı onaylamanız istenecektir. Bir banka hesabının aynı anda birden fazla PayPal hesabına bağlanamayacağını veya bir hata mesajı döndüreceğini unutmayın. İşte kısaca yine bu adımlar:

Bir banka hesabını PayPal’a bağlama:

 1. PayPal’da oturum açın.
 2. Şu yöne rotayı ayarla Cüzdanım.
 3. Tıklayın Banka hesabı bağlayın.
 4. Giriş IBAN numarası.
 5. Tıklayın Kabul et ve bağla.
 6. Hesabınızı onaylamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Artık banka hesabınız hazır olduğuna göre PayPal’a para transfer etme zamanı. Tek yapmanız gereken web sitesine giriş yapmak (veya uygulamayı açmak), Para transferi, sonra Bakiyenize para ekleyin. Bundan sonra, banka hesabı, giriş Miktarve tıklayın Ekle.

Bu en kolay yöntemdir, ancak en hızlı yöntem değildir. Paranın hesabınızda görünmesi 3-5 gün sürebilir, bu nedenle o gün daha sonra alışveriş yapmayı beklemeyin. Size kolaylık sağlamak için aşağıda adım adım talimatları listeledik.

Bir banka hesabıyla PayPal’a nasıl para eklenir:

 1. PayPal’da oturum açın.
 2. Tıklayın Para transferi, sonra Bakiyenize para ekleyin.
 3. Seçin banka hesabı ve girin Miktar.
 4. Tıklayın Ekle.

Banka veya kredi kartı kullanarak PayPal’a nasıl para eklenir?

PayPal'a kredi kartı nasıl eklenir

Ele alacağımız bir sonraki yöntem, bir banka veya kredi kartı kullanır. Adımlar her iki kart türü için de aynıdır, ancak ek güvenlik arıyorsanız bir kredi kartı kullanmanızı öneririz. Bir kredi kartıyla, herhangi bir hileli ödemeye doğrudan kredi kartı şirketinizle (PayPal’a ek olarak) itiraz edebilirsiniz. Ayrıca, birinin banka hesabınızı tüketme riski yoktur.

Unutulmaması gereken bir nokta, bir kredi kartından PayPal bakiyenize para aktaramayacağınızdır. Bunun yerine, PayPal ile herhangi bir şey satın aldığınızda veya transfer yaptığınızda, bu tutarı otomatik olarak kartınızdan çekecektir.

Ancak harcamaya başlamadan önce, PayPal hesabınıza bir banka veya kredi kartı bağlamanız gerekir. Bu, yukarıda ele aldıklarımıza benzerdir. Cüzdanım hesabınızın bölümü. Oradan tıklayın Banka veya kredi kartı bağlayın, sonra girin kart bilgisi ve tıklayın Kart ekle. Kartı ekledikten sonra doğrulamanız gerekebilir.

Banka hesaplarında olduğu gibi, her kartın yalnızca bir PayPal hesabına bağlanabileceğini unutmayın. Ancak, tek bir PayPal hesabına bağlı en fazla 24 kartınız olabilir (bunu kesinlikle yapmamalısınız). İşte kısaca yine bu adımlar:

PayPal’a banka veya kredi kartı nasıl eklenir:

 1. PayPal’da oturum açın.
 2. Şu yöne rotayı ayarla Cüzdanım.
 3. Tıklayın Banka veya kredi kartı bağlayın.
 4. Girin kart detayları.
 5. Tıklayın Kart ekle.
 6. Kartınızı doğrulamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Artık PayPal hesabınızı kullanmaya hazırsınız. Kredi kartları banka hesaplarından biraz daha sınırlı olabilir, ancak çok daha güvenlidirler. Ayrıca, her ikisini de bağlarsanız, PayPal ödeme ekranında hangisinin kullanılacağını seçebilirsiniz. Başka bir kaynakla öde seçeneği.

PayPal’a nasıl nakit eklenir?

PayPal'a nasıl nakit eklenir?

Her ülkede mevcut olmasa da, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumanın nihai yolu nakit paradır. Birkaç perakende iş ortağı sayesinde, PayPal’a nakit eklemek için ihtiyacınız olan tek şey telefonunuzdaki uygulama ve dost canlısı bir müşteri hizmetleri temsilcisidir.

PayPal’ın ABD’deki perakende ortakları arasında Walmart, Walgreens, 7-Eleven, CVS, GameStop, Dollar General ve daha fazlası gibi büyük isimler bulunmaktadır. Yukarıda açıklanan diğer yöntemlerden farklı olarak, bunun oldukça büyük bir ücrete sahip olduğunu belirtmek önemlidir. Tutar, seçtiğiniz konuma göre değişir, ancak sizi işlem başına 4,95 $ ‘a kadar çalıştırabilir.

Ayrıca oku: En iyi Verizon fırsatları: Bir tane alın, bir tane bedava ve daha fazlasını alın

Tek bir işlemde ne kadar nakit ekleyebileceğiniz konusunda da bir sınır vardır. PayPal hesabınıza tek seferde ekleyebileceğiniz en fazla nakit, minimum 20 $ olmak üzere 500 $ ‘dır. Ayrıca günlük 1500 ABD doları ve aylık 5.000 ABD doları sınırı vardır.

Şimdi PayPal’a nasıl nakit ekleneceğine ilişkin adımlara geçelim. Yapmak istediğiniz ilk şey, telefonunuzu ve paranızı desteklenen fiziksel konumlardan birine götürmektir. Genellikle müşteri hizmetleri masasına (kasiyere değil) gitmek ve ne yapmak istediğinizi açıklamak istersiniz. Sürece aşina olabilirler veya olmayabilirler, bu yüzden lütfen sabırlı olun.

Yanınızda, yapmanız gereken tek şey PayPal uygulaması telefonunuzda Daha fazla simge altta ve Nakit Ekle. Ardından, mağaza konumundasın ve dokun Kodunu oluşturun. Bu kod 60 dakika sürer. Şimdi müşteri hizmetleri temsilcisinin kodu taramasını ve paranızı vermesini sağlayın.

Yaklaşık 15 dakika içinde, tutar (eksi ücret) PayPal bakiyenize eklenecek ve çevrimiçi alışverişe başlayabilirsiniz! İşte yine kısaca o adımlar:

PayPal’a nasıl nakit eklenir:

 1. Desteklenen bir mağazanın müşteri hizmetleri sayacına gidin.
 2. PayPal uygulaması telefonunda.
 3. Simgesine dokunun. Daha fazla simge (üç nokta).
 4. Dokunmak Nakit ekle.
 5. Seçin perakendeci kullanacaksın.
 6. Dokunmak Kodunu oluşturun.
 7. Tara kodu ve teslim et nakit.
 8. 15 dakika içinde para hesabınızda görünecektir.

PayPal’a nasıl para ekleneceği konusundaki kılavuzumuz bu kadar! Aşağıdaki bağlantılarda bulunan diğer PayPal kılavuzlarımızdan bazılarına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.