Pazarlama Kanunları Dünyada Nasıl Karşılaştırılır?

Baktığınız her yerde, ekranınıza ürün yerleştirme bombardımanına tutulmaktan hiç sıkıldınız mı?

Birçok insan tüm dünyada hissetmek bunalmış sık sık bulur arasında ayrım yapmak zor pazarlama strateji ve gerçeklik. Bu nedenle ve genel halkı korumak amacıyla, dünya çapındaki çeşitli hükümetler, bölgeyi, zamanlamayı ve yoğunluğunu sınırlayan yasalar çıkardı. pazarlama.

Cdevam eden ryemeking bazılarına baktığımızda var olan farklı yasalardünya çapında.

İsveç

Reklam tekniklerinin programlama programlarıyla ilişkilendirmek için dikkatlice geliştirilmesi şaşırtıcı olmamalıdır.. Onlar izleyicinin dikkatini çekerek, onları banka kartlarına ulaşmaya ve zor kazandıkları nakit paralarını almaya teşvik ederek. Arasında sihirli bir şekilde görünen bir tatil reklamını düşünün. Aşk Adasıveya ile ilgili bahçe bitkileri pops yukarı En sevdiğiniz bahçe TV şovunun molası sırasında – hayır, bu şans eseri değildi.

İsveç daha önce yalnızca karasal devlete ait televizyon kanallarına sahipti ve bu kanallarda reklam yayınlanmamıştı.. Ancak 1991 itibariyle ülke sert etkilerini görmeye başladı bu tarz ticari programlama.

Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, çocukların abur cubur reklamlarıyla çizgi film izlerken daha fazla sağlıksız yiyecekler yediğini gösterdi. Genç nesillerini korumak için çaresiz kalan İsveç hükümeti, reklamları yasaklayan bir yasa çıkardı. 12 yaşın altındaki çocuklara yöneliktir. Mevzuatın yürürlüğe girmesinden on yıl sonra İsveç, bulgularını Avrupa Birliği’ne sundu. Sonuçlar, çocuklarda obezitenin azalması ile doğrudan reklam yasağına bağlandı. İsveç, her yönden yaygınlaştırılmasını önerdi – ancak kabul edilmedi.

Fransa

Alkol, pazarlama endüstrisi ile özellikle tartışmalı tarihi bir ilişkiye sahiptir. 1994 boyunca1995 Premier Lig futbol sezonu, 20 kulübün altısının ana forma sponsorluğu olarak alkol markaları vardı. NBir kulüp, sunulan çatışan etkileri anlayarak geleneği sürdürmüştür.. Everton iyi yolculuklar diyen son kulüp sponsorları, Tay dili altın demlemek, Chang. Fransa televizyonda ve sinemalarda tüm alkol reklamlarını yasakladı. Dher durumda benHangi alkol reklamlarının uygun görüldüğüne, tüketimin tehlikelerine dair bir uyarı eşlik etmelidir.

Birleşik Krallık

2007 yılında, Hükümet, kitlesel solunum problemlerini ve akciğer kanserini ortadan kaldırmaya yöneldiği için İngiltere içeride sigara içmeyi yasakladı. B1965’te, televizyonda sigara reklamlarının sınırlandırılmasına karar verildi. Hancak, kırk yıl sonra, 2005’te o tütün reklamını tamamen ortadan kaldıran bir yasa çıkarıldı.

Halen F1 devi Ferrari’ye sponsor olmasına rağmen, Philip Morris Inc. kendi popüler sigara markası Marlboro, tütünle ilgili uluslararası reklam yasaları nedeniyle 2007 sezonundan bu yana bir otomobilde yer almıyor.

Sektör liderleri, sağlık kampanyacıları ve politikacılar arasındaki uzun tartışmaların ardından, nihayet Ocak 2016’da Mayıs 2016’dan sonra üretilen veya Ocak 2017’den sonra satılan markalı sigara kutularını yasaklayan bir yasa çıkarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sağlık sistemi düzenli olarak ulusal medyanın ön saflarında uygun fiyatta. HBununla birlikte, 90’ların başında, yanıltıcı hemofilik ilaç reklamcılığından kaynaklanan bir dizi enfeksiyon ve ölüm, katı yasaların yürürlüğe girmesine neden oldu. ABD’deki sağlık ürünleri pazarlayan şirketler için, uymazlarsa önemli cezalarla karşı karşıya kalacakları bir dizi kural vardır.

Dünya genelinde pazarlama yasaları büyük ölçüde farklılık gösteriyor tarih ve din dahil birçok nedene bağlı olarak. Sosyal sorunlara neden olması muhtemel ürünlerin reklamları, bu makaleden de görebileceğimiz gibi, küresel olarak sınırlandırılmıştır.

İngiltere’deki bir baskı şirketi tarafından sağlanan makale ve deneyimli sunum klasörleri sağlayıcısı iş amaçlı.

Kaynaklar

https://healthlinkdimensions.com/email-deployment/healthcare-marketing-email-deployment/how-do-regulations-impact-healthcare-marketers-in-the-us/

https://www.planetf1.com/uncategorized/marlboro-to-feature-on-ferraris-2018-car/

https://theculturetrip.com/europe/sweden/articles/sweden-bans-advertising-targeted-children/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.