PlayStation 5 Walmart satışları bekleme odaları sağlayabilir

PlayStation 5 DualSense Denetleyici Düğmelerin Yakın Görünümü

Kredi: C. Scott Brown / Android Kurumu

  • Kanada’daki son PlayStation 5 Walmart satışı, perakendecinin ABD’de de aynı şeyi yapabileceğini düşündüren bir çevrimiçi bekleme odası içeriyordu.
  • Walmart’tan bir PS5 almak, kısmen Walmart’ın satışlara yönelik bırakmayın tutumu nedeniyle bir kabustu.
  • Bekleme odaları, bot satışlarıyla mücadele etmenin en iyi yollarından biridir, bu nedenle Walmart’tan bir PS5 alma şansınız yeni artmış olabilir.

Bir Sony PlayStation 5 almayı denediyseniz (ve çoğunuzun sahip olduğuna bahse gireriz), muhtemelen site çökmeleri, gizemli bir şekilde boşaltılmış arabalar ve on saniyelik satışlarla karşı karşıya kaldınız. Walmart’tan bir PS5 satın almaya çalıştıysanız, muhtemelen o kadar ileri gitmemişsinizdir: “Oh geyik” sayfasını gördünüz ve ağladınız.

Eh, ileriye dönük durum bu olmayabilir. Bugün, Kanada’daki bir PlayStation 5 Walmart satışı sırasında perakende devinin çevrimiçi portalı, düşüş için kaba bir bekleme odası kullandı. Şirketin sadece konsolları satışa sunup ne olursa olsun olmasına izin vermediğinin ilk kez farkındayız.

Bekleme odaları, bot satışlarıyla savaşmanın en iyi yollarından biridir. İnsanların bir PS5 satın almasının önündeki en büyük sorun muhtemelen budur. Walmart, PS5 düşüşlerinin saatini ve tarihini açıkladığından, botlar hızlı bir şekilde tüm stokları toplayıp alabilir. Bu hisse senedi daha sonra perakende fiyatını üçe katlayarak yeniden satış piyasasına girer.

ABD’de PlayStation 5 Walmart bekleme odaları?

Açık olmak gerekirse, şahit olduğumuz bu bekleme odası sadece Walmart web sitesinin Kanada versiyonundaydı. ABD versiyonunun daha önce bekleme odası kullandığını görmemiştik. Bununla birlikte, Walmart.com.tr’de bir bekleme odasının kullanılması, perakendecinin bir dahaki sefere Walmart.com’da benzer bir sistemi kullanabileceği anlamına gelebilir. Başka bir deyişle, şu ana kadar sahip olduğunuzdan daha fazla Walmart’tan bir PS5 alma şansınız olabilir.

Orada iyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.