Qualcomm Snapdragon 888 burada, vaat ettiği şey ve bugün daha fazla teknoloji

Teknoloji haberleri özetiniz, 2 Aralık 2020 Çarşamba günü DGiT Daily teknoloji bülteni yoluyla.

1. 2021 Android amiral geminiz şunlardan birine sahip olacak …

Özel bir ROM istiyorsanız, ancak yine de stok kullanıcı arayüzünü seviyorsanız, Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) aradığınız şeydir, bununla, onu taşıyan XD Developers Forum koudd sayesinde Ice Cream Sandwich özelliklerini elde edersiniz. . Denemek istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterlidir.

Qualcomm, 2021’de en iyi Android amiral gemilerine güç verecek ve savaşı Apple’ın A14 yonga setine taşıyacak yeni nesil amiral gemisi yonga seti yeni Snapdragon 888’i duyurdu. Yine de bu sefer TSMC tarafından değil Samsung tarafından yapıldı ve içine girilmesi gereken bir sürü ayrıntı var.

1. Gün açılış konuşmasından (YouTube) şimdiye kadar bildiğimiz şey iyi görünüyor ve 2. Gün açılış konuşması ben yazarken gelişiyor – burada yayınlanan derin bir incelemeye göz atın veya aşağıda Gary Explains’ten harika bir teknik video izleyin:

Özellikler:

Snapdragon serisi için ileriye doğru büyük sıçrama burada olabilir. 2021 amiral gemileri için bir canavar çipi olabilir:

 • 888, Samsung tarafından üretilen 5nm düğümü temel alır.
 • CPU yapılandırması:% 25 daha iyi CPU performansı için 1x 2.84GHz (Cortex-X1), 3x 2.4GHz (Cortex-A78) ve 4x 1.8GHz (Cortex-A55).
 • Modem, 865’in aksine artık tamamen entegre edilmiştir. Çoklu SIM desteği, hızlı veri hızları için geliştirilmiş taşıyıcı toplama ve Dinamik Spektrum Paylaşımı ile hem mmWave hem de 6GHz 5G’yi destekleyen en yeni X60 5G modemdir. mevcut 4G ağları ile desteği geliştirmek için. Kısacası, bu en yüksek 5G hızlarına bir önceki nesilden daha tutarlı bir şekilde ulaşmayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, çift radyolu Bluetooth 5.2 işlevi ve en son Bluetooth LE Ses standardı desteği.
 • GPU cephesinde Qualcomm, yeni Snapdragon Elite Gaming özellikleri ve daha hızlı grafik performansı ile% 35 daha hızlı GPU talep ediyor. Bu, mevcut güncellenebilir GPU sürücülerini, 144 fps kare hızlarını ve Desktop Forward Rendering’i artırır.
 • Yeni altıncı nesil AI motoruna sahip. Saniyede 26 makine öğrenimi işlemine sahiptir.
 • Bir diğer önemli özellik: yeni Spectra görüntü işlemcisi saniyede 2,7 gigapiksel iş hacmine sahiptir; Saniyede 120 12MP görüntü işlemek için yeterli.

Gemideki markalar:

Snapdragon 888 lansman fotoğrafı

 • Sunumda bir nokta olarak, “gelecek yıl” Snapdragon 888’i temel alan birinci sınıf bir akıllı telefonu piyasaya sürecek “seçkin ortaklar” listesini gördük.
 • Buna Xiaomi, LG, OnePlus, Oppo, Motorola, Asus, ZTE ve olağan markalar dahildir.
 • Ama aslında, eksik markalar burada en azından kısmen ilginç bir şey: Google, Microsoft, Sony ve Samsung logoları eksikti.
 • Hm! Sunumda o kısmı birkaç kez izledim. 2021’de Snapdragon 888’e sahip Samsung veya Google akıllı telefon olmayacağı anlamına mı geliyor?
 • Eh, bundan emin olamam.
 • Örneğin, bu grafiğin 2019 sürümü Google, Realme veya Sony’yi listelemedi, ancak yalnızca Google 2020’de Snapdragon 865 serisi bir telefon teslim etmeyi erteledi.
 • Listelenen markalar listelenmeyi ve Zirve gününde yer almayı kabul etmiş olabilir. Kayıp markaların hepsi ağırdır ve markalarının bu şekilde ilişkilendirilmesi, bu şirketlerin yapmak istediği şey olmayabilir. Örneğin Sony, markasına çok dikkat ediyor.
 • Yine de Samsung 2019’da oradaydı, ancak 2020’de değil …
 • Geçmişte Qualcomm Zirvelerine katılan ve oyunu yakından takip eden kendi Hadlee Simons’umuzla görüştüm. Bana şunları söyledi: “Bu yılın başlarından gelen söylentiler, Galaxy S21 serisinin (yeni) Exynos 2100 veya Snapdragon 888 ile donatılacağını belirtti. Ayrıca, Samsung’un kendi dökümhane şirketinin Snapdragon’u ürettiği onaylandı. 888. Bunlar Samsung holdingine bağlı farklı şirketler, ancak dikkate değer.
 • “Exynos 2100, Galaxy S6’nın Exynos 7420 yonga setinden bu yana Samsung’un özel CPU teknolojisine sahip olmayan ilk Exynos amiral gemisi işlemcisi olacak.”

Adlandırma:

 • Son dört yılda Snapdragon 835, 845, 855 ve daha yeni 865’in adlandırma kuralının ardından, bir sonraki Snapdragon yonga setinin Snapdragon 875 olacağını varsayıyoruz.
 • Ancak Qualcomm’un gün içinde bazı garip rakamları da vardı: 2013/14 arasında 800, 801 ve 805 ve 2016’da 808 ve 810, 820 ve 821.
 • Yani bu tutarlılık biraz fazla geleneksel görünüyordu. 888’e atlamak, bunu Qualcomm’dan Önemli olarak işaretleyebilir.

Ayrıca: Yeni bir masaüstü yongası hakkında henüz bir haber yok.


2. Rapor: Xiaomi’nin 2021 için inanılmaz derecede yüksek akıllı telefon sevkiyat hedefleri var (Android Kurumu).


3. Google Pixel 5 yakında akıllı bir otomatik ekolayzer özelliği kazanabilir: Uyarlanabilir Ses (Android Kurumu).


4. Masaüstü modunun öncüsü Motorola, bilgisayar benzeri deneyimi nihayet modern telefonlara getiriyor – Dex gibi ama Moto (Android Kurumu).


5. Holy moly: iPhone sıfır tıklama Wi-Fi istismarı, şimdiye kadarki en nefes kesici hack’lerden biridir. Gerçekten mi! Çılgınca okumak: “Wi-Fi paketleri fotoğrafları çalabilir. Etkileşime gerek yok. Havadan. ” (Ayrıca nefes kesici: Bir Google araştırmacısının hepsini ayrıntılı olarak detaylandırdığı 30.000 kelimelik bir gönderi) (Ars Technica).


6. Artık Google Haritalar’ın yerel bölgeler için “Topluluk Beslemesi” adlı kendi haber beslemesi var – şu anda tüm dünyada kullanıma sunuluyor (blog.google).


7. Porto Riko’nun ikonik Arecibo Gözlemevi radyo teleskopu, dün 900 tonluk anteni çanağa göndererek feci bir çöküş yaşadı. Bir drone bakış açısıyla şu şekilde görünüyor (Youtube).


8. 8. Hyundai, yaklaşan 23 aracı için EV platformunu ortaya koyuyor (Engadget).


9. Salesforce 27,7 milyar dolarlık bir anlaşmada Slack satın aldığını duyurdu (TechCrunch).


10. 10. Yılda 600 “genç girişimci, aktivist, bilim insanı ve gösteri sanatçısı” yer aldı Forbes 30 yaş altı 30, tebrikler. MKBHD ve MrBeast gibi YouTuber’lar listelendi ve liste, hayatın pek çok alanında oldukça etkileyici. (Nasıl bu kadar gençler!)


11. Yıllık Spotify Sarmalandı. En iyi sanatçım: Tame Impala. Ayrıca, 7.000 dakikadan fazla podcast ve sadece yılın yarısında Spotify’a geçtim. Hmm. (Spotify).


12. Microsoft, çirkin bir MS Paint süveter satmaktadır ve gelirin bir kısmı Girls Who Code (Sınır).


13. Altı kelimelik Bilim Kurgu hikayeleri: “Keyfini çıkarın” dedi ve Mars’ı yedi “(Kablolu).


14. ELI5: “Merdiven çıkma gibi belirli etkinlikler için eklemler neden” çatlama “sesi çıkarıyor, ancak bunlarla ilişkili gerçek bir ağrı yok? (r / benzeşimi açıkla)


DGiT Daily, tüm teknoloji haberleri, görüşler ve gezegenin en önemli alanında olup bitenlerle ilgili bağlantılar için sizi eğrinin ötesinde tutan günlük bir e-posta sunar. İhtiyacınız olan tüm bağlamı ve içgörüyü bir parça eğlence ile elde edersiniz. Artı! Çarşamba Tuhaflığı gibi haftanın her günü için dönüşümlü günlük eğlence. Katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.