Redmi GM daha hızlı şarj, küçük telefonlar ve daha fazlası hakkında konuşuyor

Redmi 9 cihaz fotoğrafı 12

Kredi: Gary Sims / Android Kurumu

  • Redmi genel müdürü Lu Weibing, küçük telefonlara olan talebi kabul etti.
  • Yönetici, pil teknolojisinin aynı pil boyutunu daha küçük bir form faktöründe sunması gerektiğini söyledi.
  • Weibing ayrıca hızlı şarj ve LCD tabanlı ekran içi parmak izi sensörlerinin geleceğine de değindi.

Xiaomi, 2020’de çeşitli rakip cihazlar sundu, ancak portföyünde eksik olan bir ürün daha küçük bir cihaz. Redmi genel müdürü Lu Weibing, daha önce firmanın küçük bir telefon yapmak istediğini ancak batarya kapasitesinin feda edileceğini belirtmişti.

Şimdi Weibing, e-postayla gönderilen bir Soru-Cevap bölümünde bu konuyu genişletti. Android Kurumu, tüketicilerden daha küçük cihazlar için bir talep olduğunu kabul ederek.

“Pil ömrü, Redmi akıllı telefonların tasarımında her zaman temel önceliklerimizden biri olmuştur. Weibing, akıllı telefon boyutları yıllar içinde artarken, daha kompakt telefonlara hala talep var ”dedi. “Aynı mAh kapasitesine sahip ancak daha küçük fiziksel boyutta bir pil geliştirmek, pil teknolojisinde muazzam bir atılım gerektiriyor.”

Başka bir deyişle, Xiaomi’nin basitçe kalınlaşmanın en iyi çözüm olmayabileceğini düşündüğü anlaşılıyor. Marka, değeri ne olursa olsun, daha önce 2017’de Redmi 4X’i piyasaya sürdü ve 4.100 mAh bataryalı 5 inçlik bir telefon sundu. Ancak bu, 5G bileşenleri ve dahili alanı kaplayan birden fazla kamera ile günümüzün akıllı telefon dünyasında daha büyük bir zorluk olabilirken, 5G ve yüksek yenileme hızına sahip ekranlar da daha büyük piller gerektirir.

Daha hızlı şarj ve daha fazlası

Xiaomi Mi 10 Ultra hızlı kablosuz şarj ekranı

Kredi: Ryan-Thomas Shaw / Android Kurumu

Daha büyük bir pil genellikle şarj sürelerini kısaltmak için daha hızlı şarj hızları gerektirir ve Xiaomi’nin 2020’de 120W şarjı başlattığını gördük. Ancak şarj hızlarının bir sınırı var mı?

Redmi genel müdürü, “Şarj hızlarının üst sınırı, büyük ölçüde pil teknolojisindeki gelişmeye bağlı olacaktır,” dedi ve bu konuda en büyük zorluklardan biri olarak zaman içinde pilin zayıflamasına işaret etti. Xiaomi yöneticisi ayrıca bütçe alanında daha fazla iyileştirme göreceğimizi öneriyor.

“Son gelişmelerle birlikte, hızlı şarj teknolojisi yakında 2.000 RMB (~ 305 $) fiyatına sahip akıllı telefonlara yönelecek.”

Sonraki: Xiaomi yeni Huawei mi?

Xiaomi’nin 2021’de 300 doların altındaki telefonlar için beklediği şarj hızları hakkında hiçbir bilgi yok. Ancak şirket, 2020’de Redmi Note 9 Pro serisi gibi 30W veya daha yüksek hızlara sahip birkaç bütçe cihazı ortaya çıkardı. Bu nedenle, teknolojinin önümüzdeki yıl daha yaygın veya daha hızlı olabileceği mantıklı.

Ultra hızlı şarj, Weibing’in 2020’de piyasaya sürdüğü tek teknoloji değil, çünkü bu yılın başlarında LCD ekranları kullanan ekran içi parmak izi sensörlerini de gösterdi. Ne yazık ki, teknolojinin şu anda uygulanması çok pahalı gibi görünüyor.

“Ürünlerimizde yeni nesil teknolojileri kullanarak gelecekteki eğilimleri tahmin etmek ve bunlara göre hareket etmek için durmaksızın çalışıyoruz, ancak şu anda LCD ekranlarda ekran içi parmak izi tarayıcıları kullanmanın en önemli zorluğu maliyettir” dedi. Xiaomi’nin LCD ekranlı telefonlarda yan parmak izi tarayıcılarına odaklandığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.