Saç Dökülmesini Durduracak 6 Ürün

saçımındoktoru , hamilelikte saç dökülmesi , mevsimsel kaş dökülmesi , dökülmesi , androgenetik alopesi , hamilelikten sonra saç dökülmesi , saç ve kaş dökülmesi , stresten dokulen saçlar geri çıkar mı , kafa derisinin dökülmesi,

Saçlarını kaybetmek birçok erkek için inanılmaz derecede stresli bir dönem olabilir. Uzaklaşan bir saç çizgisiyle alnı gün geçtikçe büyüyen birinden, nasıl hissettiğini tamamen anlıyorum. Arkadaşlarınızdan gelen arkadaşça alay ve sarsıntılar da yardımcı olmaz ve seyrelmiş saç derinizi aynada kontrol etmek, daha sonra ne yapacağınızı bilmeden panik anlarına neden olabilir. Neredeyse tüm erkeklerin hayatlarının bir aşamasında yaşadığı bir şey olsa da, bu çok kişisel bir deneyimdir ve bazıları bunu diğerlerinden daha iyi idare eder. Bu yüzden, çok fazla strese giren biriniz varsa, iyi haber şu ki, saçınızın dökülmesini yavaşlatmak veya bazı durumlarda durdurmak için yapabileceğiniz pek çok şey var.


Ayrıca beğeneceksin:
Saç Dökülmesini Terletmeyin, Kilitlerinizi Tutun
Erkekler İçin En İyi 5 Kısa Saç Modeli
Saç Çizgisi Uzayan En İyi Saç Modelleri


Bizi yanlış anlamayın. KESİNLİKLE kelleşmek veya saçları inceltmek yanlış bir şey yoktur. Düzgün bir şekilde uygulandığında, kel veya traş edilmiş kafa görünümü diğer stillerde olduğu kadar dokunaklı olur. Farkına varılması gereken bir şey, saç çizginizin neye benzediğini kendinizden başka kimsenin gerçekten umursamamasıdır. Başkasının saç çizgisini ne kadar fark ettiğinizi düşünün. Yok? Evet, seninki için de endişelenme. Ama hala korkuyorsan, daha az stres. Bu makale cildinizde daha rahat hissetmenize yardımcı olmak içindir.

Feragatname: Lütfen doktor veya tıp uzmanı olmadığımızı unutmayın. Saç dökülmesini önleme tedavisi almaya giderseniz, lütfen aşağıdaki ürünlerden herhangi birini kullanmadan önce tıbbi tavsiye almak için bir tıp uzmanına danışın.

Saçınızı kaybetmenizin birkaç nedeni olabilir ve bunların çoğu kalıtsaldır. Yakın zamandaki bazı atalarınız (muhtemelen annenizin babası) saçını kaybetti çünkü atalarından biri saçını kaybetti ve şimdi siz saçınızı kaybediyorsunuz. Daha spesifik olarak, muhtemelen artan bir DHT, yani dihidrotestosteron düzeyini miras almışsınızdır. DHT, testosterondan beş kat daha güçlü bir androjen hormonudur. Testislerde üretilir ve kişinin aile mücevherlerinin gelişiminde önemli bir rol oynar ve ayrıca erkeklere erkeksi özelliklerini verir. Bu nedenle DHT, sadece en çok istediğiniz yerde kaybolan saçlardan değil, aynı zamanda en az istediğiniz yerlerde uzayan saçlardan da sorumludur. Bu nedenle, yüksek testosteron seviyelerine sahip olanlar için, muhtemelen daha yüksek DHT seviyelerine sahip olacaksınız.

Saç dökülmesiyle mücadelede kullanılan en yaygın ve etkili ilaç Minoxidil’dir. Minoksidil ilk olarak 1950’lerde ülserler için başarısız bir potansiyel tedavi olarak araştırıldı. 200’den fazla farklı bileşiğe sentezlendikten sonra, hipertansiyon için başarısız bir potansiyel tedavi olarak kullanıldı. Bu arada, deneklerde alışılmadık miktarda saç uzamaya başladı. Voila! Artık popüler olan Rogaine’de ve aşağıda sizin için listelediğimiz pek çok üründe bulunan ana bileşen. Saç büyümesi topikal tedavisi doğdu, bu sadece bir kapının her kapandığında diğerinin açıldığını (veya her ne olursa olsun) gösterdiğini gösteriyor.

erkek rogaine ekstra güç

Bugüne kadar, doktorlar Minoksidil’in nasıl çalıştığını tam olarak anlamadılar (şu anki teori, kan damarlarını genişletmesi ve foliküle besin, kan ve oksijen akışını kolaylaştıran potasyum kanallarını açmasıdır), ancak yine de kabul edildi. güvenli ve tezgahta satılabilecek kadar etkilidir. Bu nedenle, erkek tipi kelliğiniz için ciddi bir tedavi arayışına girerseniz, muhtemelen bir tür Minoxidil veya bir miktar Minoxidil klonu kullanacaksınız. Finasteride gibi başka oral ilaçlar da vardır, ancak en iyisi önce doktorunuzla hormonlarınızı bozan herhangi bir şeyi almak konusunda konuşun.

Her tedavi veya tedavide olduğu gibi, bazı yan etkiler olabilir. Minoxidil söz konusu olduğunda, yeni tüyler köklenmeden önce sağlıksız saçlarınızda bir miktar ilk dökülme yaşamanız olasıdır ve bir sonucu görmeye başlamanız 3 ay kadar sürebilir. Çoğu erkek, dökülme konusunda çıldırır ve herhangi bir fayda görmeden tedaviyi durdurur ve sadece başladıklarından daha kötü bir konumda kalır. Bu nedenle, yukarıdaki sorumluluk reddinde belirttiğimiz gibi, aşağıdaki ürünleri reçete etmiyoruz veya söz veriyoruz. onlar çalışacak. Ancak, büyükbabanızdan miras kalan artan DHT düzeyleriyle mücadele etmeniz gerekiyorsa, önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun ve aşağıda listelenen 6 ürünü incelemeyi düşünün.

yoğun insan stemoxydine glycane

Kerastase’den Densifique Homme Stemoxydine% 5 + Glycane Complexe 30 şişeler

“Densifique”, “yoğun” demenin gerçekten süslü bir yolu gibi geliyor, değil mi? Muhtemelen Fransız, bu mantıklı çünkü Fransız erkeklerin kelliği önlemek için ne gerekiyorsa yaptığını tamamen hayal edebiliyoruz. Her halükarda, kalın, dolu bir saç başını korumak ve hatta dokuyu geliştirmek için bu ürünü kafatasının üzerine sürün. Densifique, bu foliküllere güzel bir tam ışıltı verir ve ayrıca alnınızdan yukarıya doğru genel profilinize yemyeşil bir destek verir.

Buna bir bak

Samsons oğlu çalışır

Samson ve Oğulları

Samson & Sons saç bilimine ve sağduyusuna mantıksız bir yaklaşım benimseyerek faaliyet gösteriyor. Hiçbir ürününde “saç dökülmesinden” hiç bahsedilmediğinin reklamını yapıyorlar. % 5 Minoksidil içeren losyonları FDA onaylıdır ve 5 kafadan 4’ünde erkek tipi kelliği önlediği klinik olarak kanıtlanmıştır. Losyon ayrıca havalı bütünsel görünümlü şişelerde gelir. Samson & Sons yeniden büyümeyi hedeflemiyor, daha fazla saç dökülmesini önlemeyi hedefliyor, bu nedenle ürünün çalışması açısından zaman en kritik faktördür. Tedaviye başladıktan 3-4 ay sonra sonuçları görmeyi bekleyin. İyi haber şu ki, şişeler o kadar güzel ve modaya uygun görünüyor ki, onları banyo dolabının arkasına saklamak zorunda kalmayacaksınız.

Buna bir bak

erkekler için aveda invati saç derisi canlandırıcı

Aveda Invati Saç Derisi Canlandırıcı

Görünüşün hakkında açıkça endişelendiğine göre, ara sıra duş alıyorsun. Aveda, saç dökülmesini azaltmak ve saç kalınlığını artırmak için Invati Saç Derisi Canlandırıcı Şampuanının bir kısmını karışıma atmanızı istiyor. Invati, sihirlerini gerçekleştirmek için bir miktar bileşen kullanıyor ve aralarında Minoxidil’i görmedik, ancak birçok müşteri ürüne yemin ediyor ve bir şampuan olarak ikiye katlanıyor, bu yüzden muhtemelen denemekte hiçbir zararı yok. Saç derisine enerji vermek ve bu foliküllerin akmasını sağlamak için çiçek özlerinin yanı sıra zerdeçal ve ginseng içerir. Artı, Aveda’nın saç hakkında bir iki şey bildiğini söylemek güvenlidir.

Buna bir bak

ds labs revita şampuanı

DS Labs Revita Şampuan

DS Labs, aşırı kimyasal deneylerin yapıldığı bir yer gibi görünebilir, ancak saç dökülmesini önleyen şampuanı, yaygın bir soruna yüksek kaliteli doğal bir çözüm olarak kendini tanıtmaktadır. Sodyum laureth sülfat veya sıklıkla kafa derisi tahrişine bağlı bilinen diğer düşük dereceli kimyasalları kullanmaz. Tersine, Revita, doku ve restorasyonu desteklemek için saçı ve saç derisini nemlendirmek ve beslemek amacıyla denenmiş ve gerçek içerikler kullanır. Bunu kişisel olarak kullandım ve saçınıza gün boyunca daha yoğun ve daha kalın bir görünüm kazandırmaya devam edebilirim.

Buna bir bak

loreal serioxyl saç serumları

L’Oreal Serioxyl Saç Serumları

Sadece daha kalın veya daha yoğun saç görünümü vermek istiyorsanız, L’Oreal’in yeni Serioxyl Saç Serumlarını düşünmelisiniz. Saç derisi ve saç için Yoğun Saç serumu, saçınızın daha yoğun ve daha dolgun görünmesini sağlamak için Stemoxydine ile zenginleştirilmiştir. Stemoxydine, minoxidil’den tamamen farklı bir yapıya sahiptir ve L’Oreal tarafından patenti alınmıştır. L’Oreal, sıvının köklere uygulandığında 90 günde 1500’den fazla yeni saç çıkmasını destekleyebileceğini iddia ediyor. Çalışma, 18 ila 55 yaşları arasındaki 101 erkekten oluşan çift kör vs plasebo çalışmasında gerçekleştirildi. Çalışma sırasında denekler, günde bir kez (6ml) stemoxydine% 5 solüsyonu (veya stemoxydine 5) uyguladılar. Lif için daha kalın saç serumu, saçta anında daha kalın bir his veren Intra-Cylan ve Incell kombinasyonu ile zenginleştirilmiştir.

Buna bir bak

 

alpecin kafein şampuanı

Alpecin: Kafein Şampuanı

Bu listedeki diğer girişler gibi, Alman markası Alpecin de saç tedavisi söz konusu olduğunda kesinlikle Minoksidil kutusunun dışında düşünmekten korkmuyor. Alpecin, çok sayıda klinik çalışmanın sonuçlarına dayanarak, kafeinin saç dökülmesine karşı savaşta gerçekten etkili bir bileşen olduğunu belirlemiştir. Görünüşe göre kafein, kökteki folikülü artan DHT seviyelerine karşı koruyarak ve saça her sabah harika bir fincan kahvenin verdiği motivasyon ve enerjiyi sağlayarak çalışır. Güçlü kafein, şampuanı yıkadıktan sonra uzun süre saçta kalır, böylece kökleriniz gün boyu DHT’ye karşı güçlendirilmiş ve mücadeleci kalır. Peki işe yarıyor mu? Peki, deneyin ve bize bildirin.

Buna bir bak

Yukarıdaki listemize rağmen, saç dökülmesi dışında hayatta endişelenecek çok daha önemli şeyler olduğunu tekrarlamak istiyoruz. Sadece erkek tipi kellik inanılmaz derecede yaygın olmakla kalmaz, kendi başına bir kişilik ve stil ifadesi olabilir. Bununla birlikte, önleyici tedavi arayışına girerseniz, kesinlikle saç çizgisinin, bu güneş ışınlarının kel kafanızdan sıçradığı zamanın aksine, azaldığını fark ettiğiniz anda başlamak istersiniz. İlaç işe yararsa harika! Değilse, ilginizi genel fiziksel ve zihinsel sağlığınız gibi daha önemli konulara çevirmenizi öneririz.

Daha fazla saç bakımı, saç şekillendirme ve bakım ipuçları için Man of Many’a abone olun.


Ayrıca beğeneceksin:
Saç Dökülmesini Terletmeyin, Kilitlerinizi Tutun
Erkekler İçin En İyi 5 Kısa Saç Modeli
Saç Çizgisi Uzayan En İyi Saç Modelleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.