Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Samsung Bosch Electrolux mikrodalga fırın nasıl kullanilir

Bu site mikrodalga fırın nasıl kullanilir , web sitesi deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır. Bu sitede gezinmeye veya siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Samsung Bosch Electrolux Samsung mikrodalga fırınınızla nasıl pişirilir Mikrodalgalar bir süredir modern bir kolaylık olmuştur. Ancak Samsung mikrodalga fırınınız, Sensor Cook gibi tüm özel özellikleriyle işleri daha da kolaylaştırır. Samsung Bosch […]

29 Ocak 2022 - 9:10 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi. A+A-

Samsung Bosch Electrolux mikrodalga fırın nasıl kullanilir

Bu site mikrodalga fırın nasıl kullanilir , web sitesi deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır. Bu sitede gezinmeye veya siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Samsung Bosch Electrolux

Samsung mikrodalga fırınınızla nasıl pişirilir

Mikrodalgalar bir süredir modern bir kolaylık olmuştur. Ancak Samsung mikrodalga fırınınız, Sensor Cook gibi tüm özel özellikleriyle işleri daha da kolaylaştırır. Samsung Bosch Electrolux Ne pişirdiğinizi seçin ve hesaplamaları mikrodalga fırınınıza bırakın. Uzun bir iş gününden sonra nihayet rahatlayabilirsiniz.

Not: Mikrodalga özellikleri modele göre değişir

Otomatik Buz Çözmeyi Kullan

Buz çözme döngüsü, dondurulmuş gıdalar için size en iyi buz çözme yöntemini sağlar. Mikrodalga, girdiğiniz ağırlığa göre buz çözme süresini otomatik olarak ayarlar. Ayrıca Kullanım kılavuzu bazı buz çözme ipuçları için.

 1. Yemeğinizi döner tablanın üzerine koyun ve kapıyı kapatın. Otomatik Buz Çözme düğmesine bir veya birkaç kez basarak buzunu çözeceğiniz yiyecek türünü seçin . Sizin Kullanım kılavuzu farklı yiyecek türleri için düğmeye kaç kez basılacağını gösteren bir çizelgeye sahip olacaktır.
 2. Ardından Sayı düğmelerine basarak yiyeceğin ağırlığını ayarlayın . Örneğin, 1,5 libre ayarlamak için 1’e ve ardından 5’e basın . Ardından,  buz çözme işlemini başlatmak için BAŞLAT’a basın.
   
 3. Mikrodalga, buz çözme işleminin yarısında size yiyeceği çevirmenizi hatırlatmak için bip sesi verir, ancak durup sizi beklemez, bu yüzden durdurduğunuzdan ve yiyeceği çevirdiğinizden emin olun. Ardından,   buz çözmeyi bitirmek için BAŞLAT’a basın.
   

Not: Duraklatmak için bir kez, iptal etmek için iki kez STOP/CLEAR  düğmesine basabilirsiniz .

Otomatik Pişirmeyi Kullan

Bir şeyi ne kadar süreyle mikrodalgada tutmanız gerektiğini hiç merak ettiniz mi? Yiyeceklerin çok sıcak veya hala soğuk gelmesinden bıktınız mı? Auto Cook, düşünceyi aklından çıkarır: mikrodalganıza ne pişirdiğinizi (ve ne kadar) pişirdiğinizi söyleyin ve hangi ayarların kullanılacağı önceden programlanmıştır.

Sizin Kullanım kılavuzu modeliniz için tam seçeneklerin dökümünü alacaksınız, ancak bu özelliği kullanmak için temel süreç aynıdır:

 1. Yemeğinizi döner tablanın üzerine koyun, kapağı kapatın ve ardından Otomatik Pişirme düğmesine basın .
   
 2. İstediğiniz kategoriye (örn. Yeniden Isıtma, Pişirme, vb.) karşılık gelen sayıyı seçmek için Yukarı /Aşağı düğmelerini veya Sayı düğmelerini kullanın.
   
 3. OK tuşuna basın  ve ardından pişirdiğiniz yiyecek türüne (örn. Makarna, İçecek vb.) karşılık gelen sayıyı seçin.
   
 4. Yiyeceği seçtikten sonra , miktarı ayarlamanız gerekmiyorsa BAŞLAT’a basın.Miktarı ayarlamanız gerekiyorsa , kategoriyi ve yiyecek türünü seçtikten sonra Tamam’a basın. Yiyecek miktarını girin ve ardından  BAŞLAT’a basın . 
 5. Mikrodalga, önceden programlanmış zamanı ve ayarları otomatik olarak kullanacaktır.

Sensör Pişirmeyi Kullan

Sensor Cook, yemeğinizin ne zaman piştiğini algılayarak mikrodalga teknolojisini bir adım öteye taşıyor. Bunu, yiyeceğiniz tarafından salınan nem miktarını ölçerek yapar.

Kullanılabilir seçenekler modele göre değişir; kontrol edebilirsin Kullanım kılavuzuözellikler için.

 1. Yemeğinizi döner tablanın üzerine koyun ve kapıyı kapatın. 
 2. Ardından ilgili düğmeye basarak istediğiniz kategoriyi seçin: Patlamış Mısır , Patates , Pizza , Sebzeler , İçecek veya Yeniden Isıtma .
 3. Gerekirse, belirli bir programı (örn. Dondurulmuş akşam yemeği) seçmek için seçilen düğmeye veya Sayı düğmelerine tekrar basın ve ardından BAŞLAT’a basın .
 4. Dediğimiz gibi, pişirme süresi ve sıcaklık seçilen tarife göre otomatik olarak ayarlanacaktır. Mikrodalga yemeğin bittiğini algıladığında duracak ve 4 kez bip sesi çıkaracaktır.

Hızlı Pişirmeyi Kullan

Hızlı Pişirme menüsü, yemekleri daha hızlı pişirmenize yardımcı olmak için önceden ayarlanmış pişirme programlarını kullanır. Pişirme sürelerini veya güç seviyesini ayarlamanıza gerek yoktur; sadece yiyecek türünü ve miktarını seçin.

kendi Kullanım kılavuzuilgili numara için; sayılar ve seçenekler modele göre değişir.

 1. Yemeğinizi döner tablanın üzerine koyun, kapağı kapatın ve ardından Hızlı Pişirme düğmesine basın .
 2. Kategoriye (yani Kahvaltı, Deniz Ürünleri, vb.) karşılık gelen sayıyı seçmek için Yukarı /Aşağı  düğmelerini veya Sayı düğmelerini kullanın.
   
 3. OK tuşuna basın ve ardından pişirdiğiniz yemek türüne (yani Karides, Somon vb.) karşılık gelen sayıyı seçin.
   
 4. Yiyeceği seçtikten sonra , miktarı ayarlamanız gerekmiyorsa BAŞLAT’a basın.
   
 5. Miktarı ayarlamanız gerekiyorsa , kategoriyi ve yiyecek türünü seçtikten sonra Tamam’a basın. Yiyecek miktarını girin ve ardından BAŞLAT düğmesine basın. Altus bulaşık makinesi yarım yük nedir
   
 6. Mikrodalga, önceden programlanmış zamanı ve ayarları otomatik olarak kullanacaktır.

Bosch mikrodalga nasıl kullanılır

Mikrodalga fırınınızı tanıma

Modern mikrodalga fırınlarımızdan birini seçtikten sonra, mikrodalganızdaki farklı sembollerin ve ayarların ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz? Bosch mikrodalga fırınınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için bu hızlı ateşleme kılavuzunu bir araya getirdik. Aşağıda, mikrodalga fırınınızın üzerindeki sembollerin ne anlama geldiğini ve belirli gıda türlerinin buzunu çözmek ve pişirmek için hangi programların kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Mikrodalga fırınınızın üzerinde burada görünmeyen bir sembol varsa, mikrodalga fırınınızın kullanım kılavuzunu arayarak daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Electrolux mikrodalga nasıl kullanılır  Electrolux mikrodalga fırınınız hakkında bilmeniz gereken beş şey burada .

 • Ankastre mikrodalgayı masaüstü modeli olarak kullanabilir miyim? Hayır, masa üstü model olarak kullanamazsınız, çünkü ankastre mikrodalga, herhangi bir panel olmadan kenarlar açıkta kaldığı için bir dolap içine yerleştirilmelidir. Bu nedenle, mikrodalga fırının açıkta kalan tarafları kullanıldığında çok sıcak olacaktır. Aynısı, yerleşik bir model olarak kullanılamadığı için masa üstü modeli için de geçerlidir.
 • Tekrar ısıtmak için kullandığımda mikrodalgayı önceden ısıtmam gerekir mi? Mikrodalgayı sadece yeniden ısıtma amacıyla kullanıyorsanız, önceden ısıtmanıza gerek yoktur. Konveksiyonla pişirme yapıyorsanız, yalnızca mikrodalgayı önceden ısıtmanız gerekir.
 • Fırında pişirme ile mikrodalgada pişirme arasındaki fark nedir? bu konveksiyonlu fırın pişirme fırında bulunan farklı ısıtma fonksiyonları nedeniyle mikrodalgada pişirmeden farklıdır:

  (i) Isıyı bir fan yardımıyla sıcak hava sirkülasyonu yoluyla aktaran konveksiyon fonksiyonu.
  (ii) Isıtma elemanı, yani üst ısıtıcı, alt ısıtıcı ve ızgara aracılığıyla ısıtma fonksiyonları.

  Mikrodalga fırın, içinden mikrodalga radyasyonu geçirerek yiyecekleri ısıtır ve bu dalga yemeğin dış yüzeyinden pişmesini sağlar ve pişirme süresi fırında pişirme yöntemine göre daha kısadır.
 • Kaseler, fincanlar, tabaklar gibi kapların mikrodalgada yemek pişirmek için kullanılabileceğini nasıl bilebilirim?Mikrodalga ile pişirme için kullanılabilecek uygun gereçler, mutfak eşyalarının tabanında “mikrodalgaya dayanıklı” ifadesi basılı olanlardır. Bu, bu kapların mikrodalgada pişirmede kullanım için sertifikalı ve güvenli olduğu anlamına gelir. “Mikrodalga güvenli” olmayan kaplar, uygun olduklarından emin olmak için kontrol edilmelidir. Bulaşıkları, yarısı suyla dolu bir bardakla birlikte mikrodalgaya koyun. Bir dakika boyunca maksimum güçte veya “Yüksek” ayarda ısıtın. Öğe sıcaksa, kullanmamalısınız. Sadece biraz sıcaksa, tekrar ısıtmak için kullanabilirsiniz, ancak yemek pişirmek için kullanamazsınız.

  Ürün oda sıcaklığında tutulursa mikrodalgada pişirmeye uygundur. Mikrodalga kullanımı için özellikle önerilmedikçe, metal kaplar ve metalik süslemeli kaplar mikrodalgada kullanılmamalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makinesinin altında su bulabilirsiniz. Ancak çağdaş Samsung bulaşık makinele...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni nasıl belirlenir? Yaygın Sorunlar Yazıt ne anlama geliyor? Sinyal seviyesini...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğrudan onlardan türedikleri için kurtlara benzediğine inanır, ancak bazı ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan