Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3 yıldan uzun süredir çalışan ekipman sahiplerinden gelen yaygın bir şikayet. Benzer sorunlar, hem dokunmatik ekranlı en yeni CMA modellerinde hem de mekanik kontrol üniteli cihazlarda eşit derecede yaygındır ve ikinci tipin örneklerinde, mod göstergelerinin […]

18 Şubat 2022 - 8:08 'de eklendi ve 352 kez görüntülendi. A+A-

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE

Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3 yıldan uzun süredir çalışan ekipman sahiplerinden gelen yaygın bir şikayet. Benzer sorunlar, hem dokunmatik ekranlı en yeni CMA modellerinde hem de mekanik kontrol üniteli cihazlarda eşit derecede yaygındır ve ikinci tipin örneklerinde, mod göstergelerinin titremesi veya yıkamanın soğuk suda arka aydınlatması ile arızalar ortaya çıkar. sensör.

ŞİFRE ÇÖZME

4E / E1 / 4C / CHE kodları, su tedarik kompleksinin arızalandığını gösterir. Bu, programın başlamasından 2 dakika sonra, çamaşır makinesinin dolum seviyesinin ilk kontrol işaretini geçmediği veya cihazın ilk 10 dakikalık çalışması sırasında pompalanan sıvı miktarının seçilen işlemi gerçekleştirmek için yeterli olmadığı anlamına gelir. modu. Sonuç olarak, yıkama işlemi başlamaz veya döngü bitmeden durur.
Gerçek Servis ustalarının deneyimlerinin gösterdiği gibi, bu tür arızalar genellikle kullanıcıların dikkatsizliğinden kaynaklanır, bu nedenle ev aletlerinin restorasyonunda uzmanların müdahalesi olmadan çamaşır makinesi sahipleri tarafından kendi başlarına giderilebilirler. Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ 4E, E1, 4C, CHE HATA KODLARINI GÖSTERİYORSA KENDİNİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

  • Musluklarda su olup olmadığını kontrol edin. Zayıf basınç, su kesintileri, otoyoldaki arızalar, Samsung çamaşır makinelerinin çalışmasındaki arızaların yaygın nedenleridir.
  • Kapatma valfini kontrol edin. Eksik çevrilmiş bir ayar valfi nedeniyle makineye giden su beslemesinin bloke olması muhtemeldir.
  • Giriş hortumundaki aquastop’un durumunu kontrol edin. Bu tür kilitleme cihazlarıyla donatılmış modellerde, hortum sızıntıları, yıkayıcıya giden su beslemesinin otomatik olarak tıkanmasına neden olur. Aquastop göstergesinin ilgili sinyali, koruma işlemi için bir işaret görevi görür. Çoğu CMA modelinde sensör kırmızıdır. Hasarlı hortum değiştirildikten sonra makinenin su verme sorunu ortadan kalkar.
  • Giriş valfi filtresini inceleyin. Musluk suyunda bulunan yabancı maddelerin yapışması, makinenin giriş valfi ile su besleme hortumu arasına takılan koruyucu ağın tıkanmasına neden olur. Sorunu çözmek için kesme vanasını kapatmak, giriş hortumu bağlantısını sökmek ve filtreyi pense ile çıkarmak gerekir. Hücreler ince bir iğne ile kir ve pastan temizlenir, ardından plaka basınçlı su ile yıkanır. Ölçek ile, ağın 30-60 dakika boyunca yerleştirildiği konsantre bir limon çözeltisi en iyi şekilde kullanılır.
  • Makineyi yeniden başlatın (4E hatası için geçerlidir). Kod ilk kez görünüyorsa, cihazı 10-15 dakika güç kaynağından ayırmayı deneyin, ardından Samsung yıkayıcıyı yeniden başlatmayı deneyin. Kontrol modülünün başarısız olması mümkündür, ardından sistemi yeniden başlatmak hatayı düzeltmeye yardımcı olacaktır.
  • Merkezi mikro devre ve solenoid valf kontaklarının bağlantılarının güvenilirliğini kontrol edin. Kırık teller, Samsung çamaşır makinesi arızalarının yarısına kadar sorumludur. Gevşek şekilde sabitlenmiş halkalar yerlerine döndürülür.
  • Kanalizasyon tahliyesine bağlantının doğruluğunu kontrol edin. Talimatlar, makinenin hortumlarının yerleştirilmesiyle ilgili net talimatlar içerir. Gidere bağlantı noktası tankın altındaysa ve tahliye manşonunun üst halkası yoksa ve zemine yerleştirilmişse, makine kaçınılmaz olarak arızalanır: çamaşır makinesi su çeker, hemen tahliye eder ve ekran 4E hatası gösteriyor. Profesyonel bir Samsung daktilo kurulumu sipariş etmek bu sorundan kurtulacaktır.

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri EC hatasını kendi başına düzeltmeye yardımcı olmadıysa, sorunların nedenleri yalnızca uzman bir uzman tarafından düzeltilebilecek teknik arızalarda yatmaktadır.

PROFESYONEL ONARIM GEREKTİREN ARIZALAR

Başarılı “Gerçek Hizmet” şirketinin etkileyici deneyimi

ustaların 4E hata kodunun verilmesiyle ilgili sık görülen arızaları vurgulamasına izin verdi.

SorunOlası arıza nedeniSorun giderme seçenekleri
Makine uzun süre su pompalıyor veya hiç doldurmuyor, ekranda E1 / 4E / 4C kodu görünüyor .Samsung CMA’ya su enjeksiyonunu kontrol eden solenoid valfın bozulması. Arızalı bir tertibat, su kaynağına bağlı hortumun girişini tıkayarak yıkamayı durdurur.Giriş valfinin değiştirilmesi gerekiyor.
Yıkamaya/durulamaya başladığınızda , CMA Samsung ekranında 4E/E1 kodu belirir .Cihazın programlanmış işlevlerinin aşamalı olarak yürütülmesini ayarlamak için bir kart olan kontrol ünitesi arızalı.Düğümün geri kazanılması, yanmış parçaların değiştirilmesi veya tahtanın izlerinin yeniden yapılandırılmasıyla sağlanır. Blokta kritik hasar , mikro devrenin değiştirilmesinin temelidir .
Makinenin herhangi bir çalışma modunda cihaza su girmez ve ekranda CHE hatası görüntülenir .Makineye su doldurma seviyesini kontrol eden basınç anahtarı arızalı. Çoğu röle arızası, basınç hortumuyla ilgili sorunlardan kaynaklanır. Arızaların yaygın nedenleri:tıkanıklıklar;şoklar veya cihazın yanlış taşınması nedeniyle çalışma konumuna göre yer değiştirme;borunun fiziksel aşınması.Basınç anahtarı arızası, sistem mesajı 1E ile gösterilir.Onarım, hortumun temizlenmesini ve ardından orijinal konumuna sabitlenmesini veya sensör basınç tüpünün değiştirilmesini içerir.
Seçilen programı başlattıktan birkaç dakika sonra, 4E kodunun bir gösterimi eşliğinde Samsung çamaşır makinesine su pompalanması durur .Giriş valfi ile kontrol ünitesi arasındaki alanda elektrik devresinde hasar. Kablolamanın genellikle kemirgenler nedeniyle zarar gördüğü kırsal alanlarda tipik bir arıza.Hasarlı kontakların restorasyonu veya döngülerin karmaşık değişimi gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makinesinin altında su bulabilirsiniz. Ancak çağdaş Samsung bulaşık makinele...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni nasıl belirlenir? Yaygın Sorunlar Yazıt ne anlama geliyor? Sinyal seviyesini...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğrudan onlardan türedikleri için kurtlara benzediğine inanır, ancak bazı ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan