Samsung Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e güncelleme merkezi

Samsung Galaxy S10 Plus

Güncelleme: 8 Ocak 2021 (5:35 AM ET): Kararlı One UI 3.0 güncellemesinin Avrupa’daki cihazlara sunulmasından sadece iki gün sonra, Galaxy S10 serisi için beta yazılım sürümlerini almak için kaydolan kullanıcılar bir güncelleme daha alıyor. Ama beklediğiniz gibi değil.

SamMobile söz konusu güncellemenin – yazılım sürümü ZTLJ – dış görünümün beta sürümü olduğunu bildiriyor. Yayın öncesi etiketine rağmen, S10 cihazlarıyla ilgili bazı önemli sorunları ele alıyor. Yeni başlayanlar için, parmak izi sensörünün hızını ve güvenilirliğini, ekranın altından kaydırma hareketlerinin hassasiyetini ve ağır çekim video modunda “başarısız” kayıtları düzeltir. Henüz sahip olmayanlar için güncelleme, Ocak 2021 Android güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

Bu güncellemeyi Galaxy S10, S10e veya S10 Plus’ınızda görüyorsanız, yorumlar bölümünde bize bildirin. Ek olarak, kararlı güncellemeyi aldıysanız, bize ayrıntıları (ör. Cihaz ve bölge) aşağıdan da verin!


Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 Plus ve Samsung Galaxy S10e Android güncelleme merkezine hoş geldiniz. Burada, en son Galaxy S10, S10 Plus ve S10e güncellemeleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi, mevcut sürümleri ve gelecekteki güncellemelerin ne zaman geleceğini bulacaksınız. (Not: Galaxy S, S Plus ve S e serisi telefonlar genellikle güncellemelerini aynı anda alır.

Samsung Galaxy S10 Serisi 2019’un en iyi amiral gemisi ailelerinden biri şimdi 2020’nin en iyi anlaşması.

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10 Plus, alabileceğiniz en etkileyici amiral gemilerinden bazıları. Üst düzey güç, kablosuz şarj, su geçirmezlik ve 3,5 mm bağlantı noktası arasında bu telefonların herkes için bir özelliği var.

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e güncellemesi

  • Mevcut kararlı sürüm: Android 10
  • Galaxy S10, S10 Plus ve S10e ne zaman Android 10’u alacak? Şimdi kullanıma sunuluyor (Aralık 2019)

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e, Android’in o zamanki en son sürümü olan Android 9 Pie ile piyasaya sürüldü. Çoğu amiral gemisi Android telefonla uyumlu olarak gelecekte iki büyük güncelleme almaları bekleniyor.

Almanya’daki kullanıcılar (beta programına katılmayanlar dahil) 28 Kasım’da kararlı Android 10 güncellemesini aldı. Android 10, 16 Aralık’ta Verizon, Sprint, T-Mobile ve AT&T üzerindeki S10 serisine sunulmaya başladı. Şu anda, güncelleme birçok Kanadalı taşıyıcıya da sunuldu. ABD kilitsiz modeller güncellemeyi 23 Aralık’ta aldı.

Samsung, phablet hattının piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Samsung Galaxy S10 ailesine bir dizi Note 10 özelliği ekledi. Ardından 8 Kasım 2019’da Güney Koreli firma S serisi telefonlarına daha da fazla Note 10 işlevselliği getirdi.

Galeri uygulaması, kedilerin fotoğraflarını görmek için “kedi” gibi anahtar kelimeler kullanarak fotoğrafları arayacak şekilde güncellendi. Samsung ayrıca akış uygulamaları içinde içerik bulan gelişmiş bir cihaz araması ekledi. Kullanıcıların bir grup bağlı cihazı kontrol etmesini sağlamak için Hızlı Panel’e bir Medya ve Cihazlar düğmesi de eklendi.

Eğlenceli ama aptalca AR Doodle kamera modunun yanı sıra, geçişi yapan diğer tek Note 10 özelliği, kullanıcıların bir PC veya Mac’e bağlandığında videoları dinamik olarak düzenlemesine izin veren Samsung Dex’e yapılan bir ince ayar idi. Tüm değişiklikleri içeren resmi blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 cihazları, Şubat ayı sonunda Mart 2020 güvenlik yamasını görmeye başladı. Google’ın Pixel telefon serisi bile güncellemeyi o kadar erken almadı.

Nisan ayında Samsung, daha önce belirli Galaxy S10 telefonlarında piyasaya sürülen Galaxy S20 kamera özelliklerinin artık Kanadalı cihaz varyantlarında da mevcut olduğunu duyurdu. Yeni özellikler arasında Tek Çekim Modu, Gece Hyperlapse, özel filtreler, Pro Video Modu ve daha fazlası bulunur. Güncelleme ayrıca yeni Hızlı Paylaşım ve Müzik paylaşımı işlevlerini de tanıttı. Hızlı Paylaşım, Galaxy S10 kullanıcılarının fotoğrafları, videoları ve diğer büyük dosyaları yakındaki kişilerle kolayca paylaşmasına izin verirken, Müzik paylaşımı başkalarının müziklerini Galaxy S10’unuza bağlı Bluetooth cihazlarında çalmasına olanak tanır. Yeni kamera özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Samsung, One UI 2.5 güncellemesini Eylül ayında Almanya’daki kullanıcılara sunmaya başladı. Güncelleme yaklaşık 963MB ağırlığındaydı ve ilk olarak Galaxy Note 20 serisinde görünen özellikleri beraberinde getirdi. Bu, kullanıcıların telefonun masaüstü ortamını Miracast özellikli ekranlara aktarmasına olanak tanıyan Wireless Dex’i içeriyordu.

Firma daha sonra Aralık 2020’de One UI 3.0 beta güncellemelerini uygulamaya başladı (h / t: SamMobile), Asya, Avrupa ve Hindistan gibi bölgelere iniyor.

Ocak ayının başlarında, One UI 3.0’ın kararlı sürümü İsviçre’deki cihazlara çarpmaya başladı.

Samsung Galaxy S10 / S10 Plus / S10e güncelleme durumu Android 10 Android 11
AT&T Evet TBA
Sprint Evet TBA
T mobil Evet TBA
Verizon Evet TBA
ABD kilidi açıldı Evet TBA
Uluslararası kilitsiz TBA TBA

Yorumlarda hangi Galaxy S10 güncellemesini salladığınızı bize bildirin ve bizim görmediğimiz bir OTA tespit ettiyseniz, bize ipucu verin!

Ayrıca oku: Samsung Galaxy S10 serisi 150 dolarlık büyük bir fiyat düşüşü yaşadı

Başka bir cihaz güncellemesi mi arıyorsunuz? Android 9 Pie ve Android 10 güncelleme izleyicilerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.