Samsung Galaxy S21 Ultra’nın yeni renderlarda ayrıntılı olarak açıklanan isteğe bağlı kalemi

Samsung Galaxy Tab S7 S Kalem kapağı

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

  • Samsung Galaxy S21 Ultra’nın söylentilere konu olan S Pen’ine ilişkin daha fazla ayrıntı ve görseller sızdırıldı.
  • Görüntüler, tasarım olarak Galaxy Tab S7 S Pen’e benzer bir ekran kalemi sergiliyor.
  • 50 doların altında perakende satış yapacağı ve isteğe bağlı bir aksesuar olarak satılacağı bildirildi.

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın S Pen kalemi için olası desteği hakkında pek çok konuşma yapıldı. Yakın zamanda, bir FCC listesi aracılığıyla bunun teyidini aldık. Şimdi, sözde dijital kaleme ilk bakışımız, WinFuture.

Yayınlanan yayın, Galaxy S21 Ultra’ya yatırım yapanlar için isteğe bağlı bir ekstra olacak şekilde aksesuar setinin görsellerini ve ayrıntılarını içeriyor. Ancak Galaxy Note serisine benzer tarzda bir ekran kalemi bekliyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Estetik olarak S Pen, Galaxy Tab S7 serisinin aksesuarı gibidir. S21 Ultra’da onu saklayacak bir yuva da yok. Bunun yerine, Samsung’un kullanıcılara ekran kalemi için bir depolama yuvasını barındıracak bir kapak sunacağı bildiriliyor. Bu, potansiyel olarak büyük telefonu daha da hantal hale getirebilir.

İşlevselliğe gelince, Galaxy S21 Ultra stylus, Note muadilinden çok farklı değil. Üst tıklama mekanizmasına sahip olmasa da, bir yan düğme içerir. Kullanıcılar, ekran kalemini kamera veya video oynatma için veya sunumlar sırasında uzaktan kumanda olarak kullanmaya devam edebilir.

Ayrıca oku: Galaxy Note S Pen’in tarihçesi ve evrimi

S Pen, Galaxy S21 Ultra’nın ekranının altında bir sayısallaştırıcıyla etkileşim kuran aktif bir kalem olarak kalmaya devam edecek. Kalemin nasıl şarj edileceği veya bu kalemin diğer Samsung cihazlarıyla çalışacak şekilde tasarlanıp tasarlanmadığı belirsiz. Öyleyse, Galaxy Tab S7 sahiplerinin iki cihazda tek bir kalem kullanması mümkün olabilir.

WinFuture Kalemin 40 € (49 $) altında perakende satış yapacağını gösteriyor. Samsung’un bir zamanlar benzer bir fiyata 45W şarj cihazı sattığını düşünürsek, bu çok dik bir yatırım gibi görünmüyor.

S Pen ve Galaxy S21 serisinin tamamı hakkında daha fazla bilgi, 14 Ocak’ta Samsung’un erken Unpacked etkinliğinde gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.