Samsung GameDriver daha hızlı performans vaat ediyor

Samsung logosu Galaxy S20 2

  • Samsung, bugün Samsung GameDriver adında yeni bir uygulama başlattı.
  • Uygulama, belirli oyunlarda ve telefonlarda performansı artırırken, Play Store üzerinden GPU sürücü güncellemelerine de izin verir.
  • Şu anda kapsamı sınırlı olmasına rağmen, bu uygulama sonunda büyük bir anlaşma olabilir.

Bugün Samsung, yeni bir Android uygulaması olan GameDriver’ın lansmanını duyurdu. Burayı (Adreno / Qualcomm modelleri) veya burayı (Mali / Exynos modelleri) tıklayarak Google Play Store’da bulabilirsiniz.

Başlangıçta, uygulama pek dikkate değer görünmüyor. Birkaç Samsung Android telefonda daha iyi oyun performansı sunduğunu iddia ediyor. Ancak, şu anda yalnızca birkaç oyunu destekliyor ve bu oyunları bir Galaxy S20 veya Note 20 cihazında oynamalısınız.

Gelecekte, Samsung GameDriver oyunun kurallarını değiştirebilir.

Samsung GameDriver: Neden önemli olabilir?

Samsung, yeni uygulamanın sonunda daha fazla cihazında çalışacağını ve daha fazla oyunla uyumlu olacağını vaat ediyor. Şu anda yalnızca iki telefon ailesinde ve üç oyunla çalışıyor: Call of Duty: Mobile, Black Desert ve Fortnite. Bunlar bazı büyük başlıklar, ancak yine de çok sınırlı bir seçim.

İlişkili: Şu anda alabileceğiniz en iyi Samsung telefonlar

GameDriver ile ilgili en önemli şey, Samsung’un sistem genelinde bir güncelleme yapmasına gerek kalmadan donanım sürücüsü güncellemelerini yayınlamasına izin vermesidir. Bu, GPU ince ayarlarının ve yükseltmelerinin Play Store’dan geleceği anlamına gelir. Yavaş işletim sistemi güncellemeleri genellikle kısmen, güncellemeleri kullanıcılara göndermeden önce test etmesi ve onaylaması gereken taşıyıcıların hatası olduğundan, bu önemli bir engeli ortadan kaldırır.

Play Store güncellemeleri ise çok daha az katıdır. Teorik olarak Samsung, bir güncellemeyi tüm GameDriver kullanıcılarına birkaç gün veya hatta birkaç saat içinde gönderebilir. Bu harika bir haber.

Verilmişse, bu, Samsung’un GameDriver’ı daha fazla telefona sunma ve daha fazla oyunla çalışma sözünü tutup tutmadığına bağlı olacaktır. Bunu yapamazsa, uygulama temelde DOA olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.