Samsung’un 2021 telefonları eski Galaxy Gear giyilebilir cihazlarınızı desteklemeyecek

  • Samsung’un eski Gear giyilebilir cihazları, 2021 akıllı telefonları tarafından desteklenmeyecek.
  • Etkilenen cihazlar arasında Galaxy Gear, Gear 2 ve Gear S bulunur.

Hala erken bir Samsung Gear akıllı saatine sahipseniz ve günlük kullanıyorsanız, yeni yılda akıllı telefonunuzu yükseltmek için iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Samsung Members uygulamasında bir bildirim ( GalaxyClub), firmanın erken giyilebilir cihazlarının artık 2021 akıllı telefonlarıyla uyumlu olmayacağı konusunda kullanıcıları uyardı.

Çevrilen bildirimde “Eski Samsung Gear giyilebilir cihazlarının mevcut hizmet kalitesi, yalnızca uygulama güncellemeleriyle garanti edilemez ve garanti edilemez,” yazıyor. “Bu nedenle, eski Samsung Gear giyilebilir cihazları artık yeni Samsung akıllı telefonlarla (yayınlanma tarihinden itibaren 2021) birlikte kullanılamaz.”

Güncelleme özellikle haberden etkilenecek beş giyilebilir cihazı listeliyor ve bunların başında 2013’ten itibaren Galaxy Gear geliyor. Gear 2, Gear 2 Neo, Gear S ve Gear Fit de dahil. Hala Galaxy Gear 3 Neo ve Gear S2’nin beğenilerini sallayanlar zarar görmüyor.

Yine de her şey felaket ve kasvet değil. Hala “2020 veya daha önce piyasaya sürülen” daha eski bir akıllı telefona sahipseniz, bu cihaz önümüzdeki yıl giyilebilir cihazları desteklemeye devam edecektir. Bununla birlikte, bir Galaxy S21 veya Samsung’tan gelecekteki herhangi bir akıllı telefon satın almayı planlıyorsanız, duyuru sizi etkileyecektir.

İlginç bir şekilde, bildirim, desteği bırakma nedeninin Android 11 ve One UI 3.0 veya donanıma bağlı olduğunu göstermiyor. Akıllı telefonun piyasaya sürülme yılının gerçekten burada tek belirleyici faktör olup olmadığını öğrenmek için Samsung’a ulaştık.

Ne olursa olsun, 2021 serisi bir akıllı telefona yükseltmeyi düşünüyorsanız, bir giyilebilir cihaz yükseltmesini de düşünmeniz mümkündür. Bununla birlikte, en son fitness teknolojisini aramıyorsanız, firmanın eski akıllı saatleri saygın günlük sürücüler olmaya devam ediyor. Ama tüm güzel şeyler bir noktada sona ermelidir.

Samsung, bu beş akıllı saatin kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda Galaxy Giyilebilir uygulamasındaki değişiklikler konusunda uyarılacağını, bu nedenle gelecekteki satın alımlarınızı yeniden gözden geçirmek için kısa bir süreniz olduğunu belirtiyor. Şu anda yeni bir Samsung giyilebilir cihaz düşünüyorsanız, aşağıda potansiyel seçeneklerinizi yuvarlıyoruz.

Sonraki: En iyi Samsung spor giyilebilir ve akıllı saatler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.