Seramik Taşlama Boncukları ve Kullanım Alanları

Öğütme ortamı, malzemeyi ve şakül parçacık boyutlarını iyileştirmek için kullanılan maddelerdir ve benzer şekilde çok çeşitli öğütme ve öğütme gereksinimlerini karşılamak için çok çeşitli boyutlarda, malzemelerde ve şekillerde elde edilebilir. Seramik boncuklar sadece fraksiyon aralığı ve boyutuna göre değil, aynı zamanda temel seramik malzemesine göre de bölünmüştür. Seramik boncuklar, sayısız uygulamada cam boncukların yerini alarak parasal avantajlar ve verimlilik performansı sunan çok sayıda ürünün üretimi için norm haline geliyor.

Sadece her cihazı doldurmanın başlangıç ​​fiyatını değil, aynı şekilde son ürünün üstünlüğünü ve dayanıklılığını da hesaplamak önemlidir. Seramik boncuklar, tipik cam boncuklara kıyasla ekstra esnektir. Daha sağlam ve orantılıdırlar ve ürünlerin değerini düşürebilecek cam parçalarına sahip değildirler. Bu, ilaç ve gıda endüstrileri için maddeleri öğütürken ve renkleri öğütürken yardımcı olur.

Uygulamalar Nelerdir?

Seramik öğütme bilyeleri ve astarlar, son derece iyi organize edilmiş öğütme işleminin düşük kırma ortamı aşınmasıyla eşleştirilmesi gereken yerlerde kullanım için uygundur. Demir içermeyen öğütme, kullanılan öğütme bileşenlerinde istenmeyen kontaminasyonları önlemek için farmasötik veya tıbbi kullanımlar gibi çeşitli işlemlerde kategorik olarak vazgeçilmezdir.

Seramik öğütme ortamı aynı şekilde, karıştırma ve ayırma etkilerinin önemli bir rol oynadığı prosedürlerde kullanım için uygundur. Bu taşlama prosedürlerinin çoğunda, alümina ve steatit, astarlar ve taşlama bilyeleri için kullanılan en yaygın seramik malzemelerdir.

İmalatta kullanılan sık sık aşırı odaklanmış öğütme ekipmanı ve işlemlerinin gereksinimlerini karşılamak için geniş bir kapsamda elde edilebilirler.

Müşteri memnuniyetine yönelik yerleşik taahhüdümüzün sponsor olduğu Magotteaux’da, özellikle en zorlu öğütme taleplerinizin gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış üstün mühendislik ve güvenilir öğütme ortamı ve bilyeleri tedarikini garanti ediyoruz. Uzman teknik servis ekipleri de görüşme için kullanılabilir ve özel ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veren öğütme ortamı çeşitleri konusunda size yardımcı olmak için sürekli olarak hazırlanırlar. Yardım için +32 4361 76 17 veya info@magotteaux.com ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.