Serbest İşler Bulmak ve Ekstra Para Kazanmak için En İyi 20 Web Sitesi

Geçici işçilere veya proje yardımına ihtiyaç duyan bireyler ve işletmeler, özellikle bilgili profesyonellere ihtiyaç duyduklarında yardım aramak için çevrimiçi olabilir.

Küçük işletme olarak çalışan serbest çalışanlar, güçlü platformlar aracılığıyla sayısız fırsat sağlamak için açılan pazardan da yararlanabilir.

Serbest çalışanların iş bulabilecekleri ve küçük işletmelerin serbest çalışanlardan yardım alabilecekleri farklı yerler vardır.

1. Upwork

Upwork, yetenekli serbest çalışanlar için büyük bir pazar yeridir. İş gücü çevrimiçi ortamda daha bağımsız ve bağlantılı hale gelmeye devam ettikçe, yazılım tasarımı gibi bilgi ve uzmanlık gerektiren işler de çevrimiçi olarak hareket ediyor. Sanal dünyaya bu hızlı geçiş, müşterilerin gerçek zamanlı olarak yeteneklerle çalışmasını ve bağlantı kurmasını kolaylaştırdı ve hızlandırdı.

Singapur’daki profesyonellerin belirli yerlerde ve zamanlarda çalışmak zorunda kalmak yerine esnek olmalarını sağlar. Upwork, yetenekleri işletmelerle hızlı bir şekilde bağlamaya yardımcı olur. Yıllık bazda önemli kazançlar elde eden serbest çalışanlar bulan ve onlarla işbirliği yapan işletmeleri içerir.

2. Toptal

Toptal dünyanın en iyi yazılım tasarımcıları ve mühendisleri dahil olmak üzere işletmelerin serbest çalışanlarla bağlantı kurmasını mümkün kılan etkili bir ağ sağlar.

Ekiplerinin ve projelerinin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu anlamak için müşterilerle yakın çalışır ve saat, yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak ekiplere katılabilen önceden taranmış geliştiriciler ve tasarımcılarla özelleştirilmiş eşleşmeler sağlar.

3. SimplyHired

SimplyHired web’deki iş listelerini toplayarak çalışan bir tür arama motorudur. Bunlar, niş iş siteleri, iş ilanları ve kariyer sayfalarını içerir. Yahoo! gibi büyük arama motorları gibi. ve Google, SimplyHired ilgili işleri, iş arayan kişilere gösterir. SimplyHired mobil uygulama, site ve çeşitli ortak web siteleri.

İş ilanları yüzbinlerce işveren için listelenmiştir. Arama motorları birkaç ülkede ve farklı dillerde çalışır. SimplyHired işler için en iyi arama sitesi olarak kabul edilmektedir.

4. Project4hire

Project4hire, serbest çalışanlar için bir pazar yeridir ve serbest çalışan müteahhitleri ve profesyonelleri dünyanın her yerindeki müşterileri işe almaya bağlar. Müşterilerin aradıkları beceri seti veya gereksinimlerle birlikte projelerini veya işlerini yayınlamasını içerir.

Müteahhitler veya serbest çalışanlar, hizmet veya iş için ücretlendirmek istedikleri şey için teklifler veya teklifler verir. Müşteriler, serbest çalışanları seçme özgürlüğüne sahiptir.her zaman tercih ederim ve bu noktada onlarla çalışmaya başlayabiliriz. Fazladan nakite ihtiyacınız varsa, şurayı bulabilirsiniz: en iyi kişisel kredi faiz oranları buraya.

5. PeoplePerHour

Bu, amaca yönelik bir iş türüdür ve üstlenilen her şey amaçlarıyla ilgilidir. Amaç, insanların kendi işlerini kurup tamamen bağımsız olma hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

Bu web sitesi, SEO uzmanları, web geliştiricileri veya tasarımcılar için değerli bir değerlendirmedir çünkü serbest çalışanlar için web projelerine odaklanır.

6. 99 tasarımlar

Bu, dünyadaki en büyük grafik tasarım çevrimiçi pazarıdır. Amaç, tasarımları herkes için çok daha erişilebilir hale getirmektir.

T-shirt veya logo gibi kendileri için tasarlanmış bir şeye sahip olmak isteyen insanları dünyanın her yerindeki yetenekli yaratıcılarla buluşturma tutkusuna sahip canlı bir topluluktan oluşur.

Birkaç girişimci ve küçük işletme, sevdikleri tasarımlara erişebildi ve tasarımcılar toplu olarak milyonlarca dolar kazandı.

7. LinkedIn

Tıpkı Google gibi LinkedIn de bir arama motoru görevi görür. Bu, onu dünyanın dört bir yanındaki serbest çalışanların kullanabileceği başka bir harika web sitesi yapar. Serbest çalışanların, LinkedIn’in arama yönünün, insanların onları bulmasını kolaylaştırabilmesi için profillerini optimize etmeleri önerilir. Serbest çalışanların profillerini bulduktan sonra, insanlar yapılan işlerin örneklerini bulabilirler.

Gelişmiş arama bileşeni, coğrafi konum, şirket büyüklüğü, iş unvanı ve daha fazlası gibi çeşitli kriterlere göre arama yapılmasını mümkün kılar. Otomatik aramalar, serbest çalışanların gelen kutularına veya bağlantı kurması için potansiyel kişilere gönderilen potansiyel müşterilerle sürekli olarak gerçekleştirilir.

8. IFreelance

Bu, serbest çalışan profesyoneller için mevcut bir üyelik web sitesidir. Yazarlardan ve programcılardan fotoğrafçılara ve sanatçılara kadar, serbest çalışanların fırsat bulması için bir dizi yol sağlar. Ana yollar, potansiyel işverenlere doğrudan serbest hizmetlerin reklamını içerir. Serbest çalışanlar, ilgilendikleri proje için teklif vermeden önce proje veritabanında da arama yapabilirler.

IFreelance serbest çalışanların fırsatlarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş pazarlama araçları ve performans araçları gibi birçok özellik sağlar.

9. Guru

Guru, serbest mesleklerin işletmelerle güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını ve bağlantı kurmasını sağlar. Serbest çalışanları tarafsız performans verilerine göre sıralar ve işletmelerin projeler için yüksek kaliteli serbest çalışanlar bulmasına yardımcı olur. Güvenli ödeme yöntemleri ile işletmeler için ödeme koruması garantilidir.

Serbest çalışanlar, uygun maliyetli bir iş için rekabet ederken yeteneklerini ve becerilerini dünya çapındaki bir kitleye pazarlamanın bir yolu olarak Guru’yu kullanabilir. Guru profilleri, kişiselleştirmeleri için platformlar sağlar ve serbest çalışanlar ödeme aldıklarından emin olabilir.

10. Serbest Çalışan

Yayınlanan toplam proje ve kullanıcı sayısına göre en büyük kitle kaynak ve serbest çalışma pazarı Freelancer’dır.

Milyonlarca kayıtlı kullanıcı, üretim, havacılık ve uzay mühendisliği, astrofizik, metin yazarlığı, pazarlama, logo tasarımı ve web sitesi geliştirme gibi çeşitli alanlarda işler yayınlamaktadır.

11. Serbest Yazma

Yazarlar için serbest çalışan bir topluluk, günlük olarak birçok makale ve bilgilendirici ipucu ile birlikte iş ilanları sağlar.

Serbest yazma işi sitesi, Craigslist iş ilanlarını bölgedeki ve bir dizi siteden birleştirerek, insanların daha fazla çevrimiçi yazma fırsatı bulmasını sağlar.

12. FlexJobs

Bu, profesyonel iş ilanlarına ve serbest sözleşmeler ve alternatif veya yarı zamanlı programlar gibi esnek işlere odaklanan yaratıcı bir iş hizmetidir.

Tam zamanlıdan yarı zamanlıya ve yöneticiden giriş seviyesine kadar değişen çok sayıda kategori ve iş vardır.

13. Kolej İşveren

College Recruiter, yeni mezunlar ve tüm öğrencilerin harika kariyerlere erişim kazanma konusunda tutkulu.

Harika bir işe alım uzmanı ve aday deneyimi sağlamaya çalışır.

14. Fiverr

Fiverr, internette tanınmış bir serbest meslek sitesidir. Düşük maliyetli ve tasarım çalışmaları için bir kaynak olarak orijinal başlangıcıyla, serbest çalışanlar için çeşitli fırsatlar sunan büyük bir serbest çalışan web sitesine dönüşmüştür.

Düşük fiyatlarla basit ve hızlı çalışma için harika bir kaynaktır.

15. Behance

Behance farklı sektörlerdeki çeşitli reklam öğeleri için lider bir platformdur ve serbest çalışanlar için en iyi kaynaklar arasındadır.

Multimedya portföyleri, üyeler tarafından çalışmalarını sergilemek için oluşturulur. Ağ, yetenek bulmak ve yapılan işi görmek isteyen milyonlarca ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.

16. Akıntı

Aquent, serbest çalışanlar ve geçici çalışanlar ile röportaj yapmak ve taramaktan sorumlu olduğu için geçici bir ajansla karşılaştırılabilir. İşletmeler, kısa ve uzun vadeli olarak boş pozisyonlar yayınlar.

17. Tutor.com

Kişiler, çalışanlarının belirli bir alanda eğitim almalarını veya belirli bir alanda bilgi almalarını isterlerse tutor.com’a gidebilirler.

Paylaşmak istedikleri bilgiye sahip olan serbest çalışanlar da başvurabilir ve özel ders hizmetleri sağlayabilir.

18. Sürüş Hizmetleri

Uber gibi sürüş hizmetleri geleneksel serbest çalışan pazar yerleri olmamasına rağmen, serbest çalışanlara araçlarını kullanmaları ve ekstra gelir elde etmeleri için bir yol sunar.

19. Kalabalık

Bağımsızlık isteyen çalışanlar, Crowded’de serbest çalışanlar için iş ilanlarını bulabilir, bu da serbest çalışanların iş listelerini ve tek bir yerde aramasını kolaylaştırırken, müşteriler boş pozisyonları daha hızlı doldurabilir.

20. Akran Koşuşturması

İşler, coğrafi konuma göre serbest çalışanlara gösterilir ve bireyler, bulundukları yerin içinde veya yakınında serbest çalışanlarla işler için rekabet edebilir.

Sonuç

Serbest çalışanlar, sonraki işlerinin çeşitli kaynaklardan temin edilebileceğinin farkındadır. Yönlendirmelerden ve geçmiş müşterilerden çok fazla iş beklenebilirken, gerçek şu ki durum her zaman böyle değildir.

Serbest çalışanların, kariyerlerinde bir adım önde olma fırsatları için en iyi sitelerle ilgili sürekli güncellemeler alarak proaktif olmaları çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.