Siber Güvenlik Kariyerinize Nasıl Hızlı Başlangıç ​​Yapabilirsiniz: En İyi Kurslar ve Kaynaklar

Siber güvenlik kursları

Çevrimiçi olarak sunulan çok çeşitli siber güvenlik kursları ile infosec’te bir kariyer başlatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Öğrenmeye ilgi duyuyorsanız ve haftada birkaç ücretsiz saatiniz varsa, iş aramaya başlamak için ihtiyaç duyduğunuz çalışma bilgisi ve nitelikleri kolayca edinebilirsiniz.

Ama nasıl başlayacaksınız? Okumaya devam edin, siber güvenlik kariyerinize nasıl hızlı bir başlangıç ​​yapabileceğinize bakacağız.

Neden siber güvenlik kursları almalısınız?

Siber güvenlik alanında kariyer, yalnızca talepte artan, geleceğe dönük bir pozisyondur. Aynı zamanda, mantık problemlerinden ve büyüleyici zorluklardan bahsetmek yerine, size sürekli öğrenme ve kendini geliştirme fırsatları sağlayacak bir roldür.

Şu anda, ortalama bir siber güvenlik uzmanı yılda 98.710 $ kazanıyor ve en yüksek kazançlılar 151.500 $ civarında. Her yıl yüz binlerce siber güvenlik rolü yerine getirilmiyor, bu nedenle burada bu uzmanlık becerilerine sahip biri için bolca fırsat var.

Ayrıca şunu okuyun: Bilgi güvenliği analisti olarak kariyerinizi ve maaşınızı geleceğe hazırlayın

Her zamankinden daha fazla iş çevrimiçi hareket ediyor ve bu, devam et durumda olmak. Bu, bir dizi benzersiz zorluk sunar. Bunların başında siber güvenlik gelir: tüm bu kullanıcı ve dahili verileri nasıl güvende tutarsınız?

Bilgi güvenliği uzmanı, etik hacker, pentester veya danışman olarak burada devreye giriyorsunuz.

En iyi ücretsiz çevrimiçi siber güvenlik kursları

Oldukça talep gören siber güvenlik işleri aynı zamanda çok ödüllendirici ve zorludur. Genellikle yüksek basınçlı bir ortamda yaratıcı problem çözme ile görevlendirileceksiniz ve yazılım ve donanım ilerledikçe sürekli olarak yeni beceriler ve yetenekler öğreneceksiniz.

Hepsi kulağa hoş geliyorsa, siber güvenlik eğitimi sizin için olabilir!

Yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz çevrimiçi siber güvenlik kursları

Peşinde olduğunuz ücretsiz siber güvenlik eğitimiyse, çok sayıda seçenek mevcuttur. Bunlardan bazıları sertifikasyona bile yol açabilir! Ücretsiz siber güvenlik eğitimi de “tadımcı” olarak harika bir fikirdir. Bu, çok fazla zaman ve para harcamadan önce, cysec’te bir kariyerin sizin için doğru olup olmadığı konusunda size bir fikir verecektir. Bu, çoğu insan için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bir örnek, RIT’den Siber Güvenlik Temelleri’dir. Bu çevrimiçi kurs tamamen ücretsizdir, ancak sonunda 150 $ ‘a bir sertifika ekleyebilirsiniz. Kurs 8 hafta sürüyor ve bu süre zarfında haftada yaklaşık 10-12 saat koymanız gerekecek.

Ayrıca şunu okuyun: Android için en iyi 15 antivirüs uygulaması ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması!

Siber Güvenlik Temelleri: Universidad Carlos III de Madrid’den Uygulamalı Bir Yaklaşım, size “bir bilgisayar korsanı gibi düşünmeyi, ancak bir güvenlik uzmanı gibi davranmayı” öğretecek olan haftada 5-7 saat gerektiren 6 haftalık bir kurstur. Bu kurs bir kez daha 50 $ ‘lık sertifika ekleme seçeneğine sahiptir.

Siber güvenlik kurslarına giriş

Bunlar, yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz çevrimiçi güvenlik kurslarından ikisidir.

Ayrıca, etrafta dolaşmak istiyorsanız, bloglarda ve YouTube’da ücretsiz olarak büyük miktarda bilgi bulabilirsiniz. Bu sizi sertifikalandırmasa da, sizi doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olabilir ve siber güvenlik kurslarının neler içerebileceği konusunda size iyi bir fikir verebilir. Karşılaşacağınız birçok kavram ve terim ilk başta göz korkutucu görünecek, ancak kendinizi bu tür bilgilere sürekli olarak maruz bırakarak, yavaş yavaş ona daha fazla alışacaksınız.

Başlamak için harika bir yer, etik hackleme için kendi kılavuzumuzdur. Bu gönderi, siber güvenlik uzmanlarının kullandığı bazı tekniklere ve kendinizi tanımanız gereken bazı terimlere bakıyor. Asla bir siber güvenlik kariyeri peşinde koşmasanız bile, bunlar keşfetmeye değer bazı ilginç şeylerdir.

Siber güvenlik uzmanı olmak için bir dereceye ihtiyacınız var mı?

Şimdi bir siber güvenlik kariyerinin neleri içerdiği konusunda daha iyi bir fikriniz var, bir sonraki adım nedir? Pek çok insanın soracağı ilk soru, sektörde bir iş bulmak için üniversite diplomasına ihtiyaçları olup olmadığıdır.

Genel bir kural olarak, bilgi güvenliği analisti gibi bir siber güvenlik uzmanı işe almak isteyen çoğu şirket, bir tür sertifika veya yeterlilik görmek isteyecektir. Bu, konu hakkında geniş bir anlayışa sahip olduğunuzu gösterir, ancak büyük olasılıkla işte ek siber güvenlik eğitimi alacaksınız.

Siber güvenlik kariyerinize hızlı bir başlangıç ​​yapın

Bir üniversite derecesi özellikle arzu edilir ve bazı şirketler, ilgili bir konuda (özellikle bilgisayar bilimi veya siber güvenlik gibi) derecesi olmayan kimseyle röportaj yapmaz.

İyi haber şu ki bu tüm şirketler için geçerli değil, bu yüzden üniversite diploması için zamanınız yoksa, hala umut var! Daha fazla seçenek istediğinize karar verirseniz, bu günlerde çevrimiçi olarak üniversite diploması almak da mümkündür.

İşte bazı harika seçenekler:

En iyi ücretli çevrimiçi siber güvenlik kursları

Daha önemlisi ve siber güvenliği öğrenmenize yardımcı olmak için daha spesifik olan, çevrimiçi bulabileceğiniz, sektörde tanınan sertifikalardır.

Bunlar şunları içerir:

  • Pentest +: Comptia Penetrasyon Testi
  • CYSA +: Siber Güvenlik Analisti
  • Güvenlik +: Comptia Güvenlik Analisti
  • GIAC: Global Information Assurance Certification
  • CEH: Sertifikalı Etik Hacker
  • CISSP: Sertifikalı Bilgi Sistemleri Güvenliği Uzmanı

Bunlardan herhangi biri, sektörde geniş çapta tanınacak ve ilgili işleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kemerinizin altına birkaç tane almak, rekabette size büyük bir avantaj sağlayacaktır, ancak hepsi yeni başlayanlar için uygun olmayacaktır. Çoğu, sınavlara hazırlanmak için kullanabileceğiniz e-Öğrenim seçeneklerini de içerir.

yeni başlayanlar için siber güvenlik kursları

Örneğin, PenTest + almayı planlıyorsanız, CompTIA CertMaster Learn for PenTest + kullanabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla makul bir şekilde fiyatlandırılır (bunun maliyeti 300 £ ‘dan biraz fazla veya 360 $ civarındadır).

Washington Üniversitesi’nin Siber Güvenlik Temelleri alanında Profesyonel Sertifika sunması gibi birçok üniversite, profesyonel sertifikalar içeren siber güvenlik kursları da sunmaktadır. Bu, yeni başlayanlar için özellikle iyi bir seçenektir ve 6 ay boyunca yalnızca haftada 2-5 saat arasında bir taahhüt gerektirir. Sonunda, iş bulmanıza yardımcı olacak geniş bir anlayışa ve niteliklere sahip olacaksınız.

Alternatif olarak, küçük bir ücret karşılığında size temel bilgileri öğretecek her türlü harika çevrimiçi kursu bulabilirsiniz. Udemy’de pek çok seçenek vardır, örneğin:

Ayrıca bu fırsatı sadece 39 $ karşılığında arka planı anlamak için harika bir yol olarak deneyebilirsiniz:

Bunun gibi siber güvenlik kursları size iyi bir temel ve ihtiyacınız olan beceriler hakkında fikir verecektir. Aynı zamanda harika bir “tadımcı”, böylece bu çalışmanın sizin için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz! Bu Etik Hacker Eğitim Kampı Paketi, yeni başlayanlar için ideal bir siber güvenlik eğitimidir ve CYSA + gibi bir şey almadan önce harika bir pwarm-up görevi görmelidir.

Siber güvenlik eğitimi ile buradan nereye gidilir

Gelecekte işinizle ilgili olabilecek belirli, tamamlayıcı becerileri öğrenerek öğrenmenizi ileriye taşıyabilirsiniz.

Siber güvenliği öğrenin

Python, örneğin öğrenmek için çok kullanışlı bir dildir (bu Ultimate Python Programmer’s Bootcamp’a bakın). Linux’u nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve sunucular ve ağlar hakkında bilgi edinmek de yeni başlayanlar için yararlı bir seçenek olabilir. Linux’u 5 Günde Öğrenin ve Kariyeriniz Bir Seviyeye Yükseltin Harika bir seçimdir.

Bir noktada, siber güvenlik içinde belirli bir alanda uzmanlaşmak veya sizi daha fazla sayıda rol için uygun hale getirecek daha geniş bir yaklaşım seçmek arasında seçim yapmanız gerekebilir.

Etik Hacking Kariyer

Birkaç siber güvenlik kursunu tamamladıktan ve becerilerinize güvendiğinizde, bir sonraki adım iş aramaya başlamaktır. UpWork gibi sitelerde bazı serbest işler yapabilseniz de (bu, kemerinizin altında biraz deneyim kazanmanın iyi bir yoludur), bu tür işler de daha az yaygındır. İlgileneceğiniz bilgilerin oldukça hassas doğası nedeniyle, birçok şirket, güvenliklerinin bir şirket içi çalışan veya yüklenici tarafından ele alınmasını tercih eder. İş ilanı sitelerine göz atın ve bu şekilde başvurmaya başlayabilirsiniz.

Ve böylece siber güvenlik kariyeriniz başlar! İyi şanslar ve aşağıdaki yorumlarda hangi siber güvenlik kurslarının size en çok yardımcı olduğunu bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.