Şimdi Aldığınız Mali Kararlar Geleceğinizi Nasıl Şekillendiriyor?

Şimdi yaptığımız şey geleceğimizi şekillendiriyor ve bu çoğu zaman kişisel finans dünyasında geçerli. Orada, öğrencimiz ve genç meslek yıllarımızda verdiğimiz kararlar bizi emekliliğe kadar uzanmaktan çok etkileyebilir.

Gençken para biriktirmek, bileşik faizin avantajlarından yararlanmanız ve daha rahat bir emeklilik yaratmanız için size zaman verecektir. Yine de, harcama kararlarınız konusunda akıllı olmadığınız sürece tasarruf edemezsiniz.

İşte şimdi doğru kişisel finans kararlarını verme konusunda bilmeniz gerekenler, böylece daha parlak bir finansal geleceği güvence altına alabilirsiniz.

Okula Nerede Gideceksin? Mısın?

Yüksek öğrenim bugünlerde ucuz değil ve ülkenin öğrenci kredisi krizi hiçbir azalma belirtisi göstermiyor. Ancak bu, bir üniversite eğitiminin veya hatta bir yüksek lisans derecesinin büyük bir yatırım olamayacağı anlamına gelmez. Aslında, eğitime yönelik akıllı harcama istatistiksel olarak hala çok daha finansal olarak istikrarlı bir geleceğe giden bir yoldur.

Saygın birinin arkasındaki uzmanlar RN-BSN programı anahtarın basitçe matematik yapmak olduğunu söyleyin. Kredilerinizi ödemenizi nispeten kolaylaştıracak bir kariyer peşinde olduğunuzdan emin olun. Burslardan, çevrimiçi programlardan ve diğer fırsatlardan büyük ölçüde tasarruf etmek için yararlanabileceğiniz bir okula fazla ödeme yapmamak için akıllı olmak önemlidir.

İlk Arabanıza Ne Kadar Harcayacaksınız?

Gençken para biriktirmek isteyeceksiniz, ancak bu büyük alışveriş yapmaktan kaçınabileceğiniz anlamına gelmez. İşin gerçeği, barınma ve ulaşım gibi pahalı temel ihtiyaçlara hala para ayırmanız gerekecek.

Arabalar, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunda dolaşma şeklimizdir ve yaşayabileceğiniz çoğu yerde bir tane zorunlu kılar. Bu, bir öğrenci veya genç bir profesyonelken tatlı bir yolculuğa ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Piyasada nispeten uygun fiyatlı ekonomik arabalardan yol boyunca pek çok ucuz araç var. kurtarma arabaları.

Yetenekli bir tamirci değilseniz, bir kurtarma arabası muhtemelen biraz fazla uzaktır. Ancak, güvenilir bir şekilde çalışan ikinci el bir araca büyük miktarda takılmak için kesinlikle çevrimiçi otomobil müzayede sitelerini kullanabilirsiniz. İlk araba satın alımınızda muhafazakar olmak, geleceğiniz için tasarruf etmek ve yatırım yapmak için daha fazla para tutmanıza yardımcı olacaktır.

Öğrenci veya Genç Profesyonel Olarak Nerede Yaşayacaksınız – Ve Nasıl?

Yaşlandığımızda, kendimizi yeni bir akran grubuna karşı ölçmeye başlarız. Çocukluğumuzu hayranlıkla geçirdiğimiz yetişkinler. Birdenbire, biz de yetişkinleriz, o yüzden dikkatli olun, çünkü finansal istikrar seviyeleri olmadan ebeveynleriniz veya daha yaşlı tanıdıklarınız gibi yaşamaya çalışmak finansal bir tuzak olabilir.

Muhtemelen on yıllar sürdü senin onlar Şu an içinde bulundukları mali duruma ulaşmak ve senden birkaç yıl önce mezun olan arkadaşların bile şu anda sahip oldukları zenginlik ve yaşam standardını biriktirmeleri yıllar aldı. Kendi yaşınızdaki arkadaşlar genellikle kira, mobilya ve dekor için çok daha az harcıyor olmalıdır.

Bu yüzden kendinizi başkalarına göre ölçmemelisiniz. Bunu yapmak yalnızca istikrarınıza zarar verebilir, bu nedenle ihtiyaçlarınızı önceliklendirmeye ve istekleri daha yavaş elde etmeye karar verin. Kira giderlerinize de dikkat edin.

Gençler çoğu durumda kira için çok fazla harcıyorlar ve geçimlerini sağlamak için kısa vadeli krediler almak, neredeyse her zaman uzun vadeli mali durumunuz için bir kayıptır. Öğrencinizin yaşam koşullarını olabildiğince ucuz tutun ve çalışma dünyasına girdikten sonra hızla yükselme dürtüsüyle savaşın.

Küçük Kararları Nasıl Sıralı Tutacaksınız?

Şimdi yaptığınız büyük bilet alımlarının uzun vadeli finansal tablonuzla çok ilgisi olacak. Küçük olanlar da öyle.

Evde yapmak yerine Starbucks’tan satın aldığınız kahveler, gerçekten ihtiyacınız olmayan video oyunları ve yalnızca bir kez giydiğiniz yeni kıyafetler savurgan alışverişlerdir...

Finansal geleceğinizi korumak için yapmanız gereken son ve belki de en önemli şey dır-dir -e kişisel bütçe yapmak. Ne kadar harcadığınızı takip edin, yüksek faizli kredileri ödemeye öncelik verin ve isteğe bağlı harcamalarınızı sınırlayın. Yapmak bu ve daha parlak bir finansal gelecek kazanacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.