Sosyal Medyadan Para Kazanmak İçin 5 İpucu

Sosyal medya kullanımı, en popüler çevrimiçi etkinliklerden biridir. Bugün bitti Sosyal medyada 3,48 milyar insan.

Yakın tarihli bir rapora göre, internet kullanıcıları artık sosyal medya platformlarında her zamankinden daha fazla zaman harcıyorlar (günde yaklaşık 2 saat 16 dakika). Tatlı bir girişimciyseniz, bu rakamlar sizi heyecanlandırmalıdır.

Artık herkes sosyal medyada olduğuna göre, farklı platformlarda para kazanma fırsatı var. Sosyal medya, aile ve arkadaşları birbirine bağlayan bir platform olarak başlarken, şimdi girişimci bir araca dönüştü.

Para kazanmanın benzersiz yollarını arıyorsanız, gelir elde etmek için sosyal medyadan nasıl yararlanacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. Bu kılavuz, para kazanmak için sosyal medyayı kullanmanın farklı yollarını araştırıyor.

1. Ürün ve Hizmetlerinizi Satabilirsiniz

Ürün veya hizmetlerinizi sosyal medyada satmak, bu platformlardan para kazanmanın en kolay yoludur. Raporlara göre, İnsanların yüzde 43’ü artık ürünleri çevrimiçi araştırmak için sosyal medyayı kullanın.

Ürün ve hizmetleriniz sosyal medyada ise hedef müşterilerinizin onları bulması daha kolaydır. Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter’dan sosyal medya ağları, artık pazarlamacıların ürünlerini tanıtmalarına yardımcı olmak için pazarlama merkezli özelliklerle geliyor.

Bir sosyal medya pazarlama hizmetiyle çalışmak, şirketinizin potansiyelini sosyal medya aracılığıyla ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Yapabilirsin sosyal medya gönderilerinizi yazması için bir profesyonel işe alın, ayak uydurmakta güçlük çekiyorsanız.

2. Etkileyici Olun

Artık bir sosyal medya etkileyicisi olarak çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Beyonce, Kylie Jenner ve Ronaldo gibi ünlülerin bir listesine katılacaksınız.

Etkileyici olarak işiniz, bilginize veya uzmanlığınıza dayalı olarak ürün veya hizmetleri onaylamaktır. Sosyal medyada zaten büyük bir takipçiniz varsa, hayran kitlenizdeki müşterileri arayan markaları hedefleyebilirsiniz.

Belirli markalarla işbirliği yapmayı kolaylaştırmak için belirli bir uzmanlık alanına sahip olmak önemlidir. Örneğin, seyahat konusunda büyükseniz ve takip eden sağlam bir sosyal medya oluşturduysanız, seyahat ürünleri veya seyahat paketleri satan markalarla bağlantı kurmak için etkileyici ağlara katılabilirsiniz.

Yakın tarihli bir rapora göre, internet kullanıcıları artık sosyal medya platformlarında her zamankinden daha fazla zaman geçiriyor. Her gün yaklaşık 2 saat 16 dakika!Tweet İçin Tıklayın

3. Bağlı Şirket Pazarlaması

Bağlı kuruluş pazarlaması, sosyal medyanızı, blogunuzu veya web sitesi takipçilerinizi satıcı web sitelerine yönlendirmeyi gerektirir. Takip eden aktif bir sosyal medyanız varsa, tüccarlar, hesaplarınızdaki bağlantılar aracılığıyla ürünlerini tanıtmanız ve tavsiye etmeniz için size ödeme yapacaklardır.

Satıcının ürün reklamlarını web sitenizde yayınlayacak ve aynı tıkladıkları takdirde ödeme alacaksınız. Tıkladıktan sonra, bağlantı ziyaretçiyi, ürünler veya hizmetler hakkında daha fazla bilgi edindikleri satıcının web sitesine yönlendirir. Yönlendirme için size bir komisyon ödenir.

Çok sayıda takipçiniz varsa, sosyal medya satış ortaklığı para kazanmanın kolay bir yoludur. Bu tıklamaları alabilmek için ürünü sayfanızda tanıtmanız yeterlidir.

4. Online Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık

Fitness eğitiminde iyi misin? Belki gitar konusunda uzmansın? Evet ise, bunlar insanları sosyal medya aracılığıyla eğitebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı.

Sosyal medya, potansiyel müşteri oluşturmak için güçlü bir araçtır ve insanları daha iyi etkileşim kurabileceğiniz blogunuza yönlendirebilirsiniz.

Eğitim ve danışmanlık becerileri için sınırsız fırsat vardır ve sosyal medya, hizmetlerinizi oluşturmaya başlamak için en iyi platformu sağlar.

5. Bir YouTube Sensation olun

Logan Paul, Daniel Middelton, Jake Paul ve Jeffree Star; bu insanları hiç duydun mu? Değilse, keşfetme zamanı 2018’in en yüksek ücretli YouTube yıldızları. Bunlar, içeriklerinin reklamını yapmak için video içeriğinin popülerliğinden yararlanan, bağlı kuruluş pazarlaması yapan ve etkileyicinin yeniden pazarlama öfkesinden para kazanan kişilerdir.

YouTube kanalınızı oluşturmak için onların en iyi püf noktalarından öğrenebilir ve aynısından para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube kanalınızdan para kazanmak için benzersiz ve ilginç içerikler sunmanız gerekir.

Saç şekillendirmeden motorlu araç modifikasyonuna kadar, YouTube’da sunabileceğiniz çok şey var. Ne kadar çok görüntüleme ve tıklama kazanırsanız, YouTube kanalınızda o kadar çok para kazanırsınız.

Sosyal Medya Girişimciliğine Başlarken

İster sosyal medyaya başlamak isteyin, ister halihazırda takipçileriniz olsun, hatırlamanız gereken bazı önemli faktörler vardır. Pek çok insan, geçimini boşa çıkarmak için sosyal medyayı kullanmayı denedi.

Böyle bir olasılıktan kaçınmak için strateji oluşturmalısınız. Stratejinizdeki ilk adımlardan bazıları, hedeflerinizi ve hedeflerinizi belirlemek, hedef kitlenizi tanımlamak, bir niş oluşturmak ve doğru sosyal medya ağını seçmektir.

Ayrıca rakip araştırması yapmalı, bir içerik stratejisi oluşturmalı ve seçtiğiniz sosyal medya platformundaki trendlerden yararlanmalısınız. Sosyal medya girişimciliği bir deneme yanılma projesi değildir ve bu nedenle analitiği kullanmanız ve kampanyalarınızın performansını izlemeye devam etmeniz gerekir.

Son düşünceler

Sosyal medyadan nasıl para kazanılacağını mı düşünüyorsunuz? Bu birkaç fikir başlamanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, para kazanma fikriniz için bir strateji geliştirmeli, doğru sosyal medya ağını seçmeli ve bu platformdaki trendlerden yararlanmalısınız.

Dışarıda zor bir dünya var, ancak doğru stratejiyle sosyal medya para kazanmak için harika bir fırsat sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.