ventana corrediza

Sürgülü pencere seçmenin avantajları

Sürgülü pencere, her tür inşaatta yaygın olarak kullanılan bir açıklık türüdür.özellikle daha modern evlerde. Avantajları arasında doğal ışığın içeri girmesine izin verme ve az yer kaplamasıdır.

Her şey gibi, bu açılış sisteminin de aşağıda analiz edeceğimiz bazı dezavantajları var.winsa sürgülü kapı sistemleri , pvc sürgülü kapi ray sistemleri , sürgülü pencere sistemi , pvc sürgülü kapı kilit sistemleri , pimapen sürgülü kapı kilit sistemleri,

Sürgülü pencere sistemi nasıldır?

Sürgülü pencere, sürgüler arasında yatay olarak hareket eden iki veya daha fazla düzlemden oluşur. Bir sayfayı hareket ettirirken diğeriyle örtüşür, bu şekilde açıklığı tamamen açmak imkansızdır.

sürgülü pencere
winsa sürgülü kapı sistemleri , pvc sürgülü kapi ray sistemleri , sürgülü pencere sistemi , pvc sürgülü kapı kilit sistemleri , pimapen sürgülü kapı kilit sistemleri,

Sürgülü pencere kullanmanın avantajları

Bu pencere sistemi, onu günümüzün en popülerlerinden biri haline getirmeye yardımcı olan diğer daha geleneksel açıklıklara göre bazı avantajlara sahiptir.

Boşluk anahtarı

Sürgülü pencerelerin temel avantajı, geleneksel açılır sisteme kıyasla yarattığı yerden tasarruf sağlamasıdır. Bu bize yakınlara nesneler yerleştirme imkanı verir ve pencereyi açarken veya kapatırken rahatsız olmaz.

Emniyet

Bir diğer önemli avantaj, çocuklara sunduğu güvenliktir. Çerçevenin veya camın kenarlarına çarpma olasılığından kurtardığı için. Bu tasarımla kenarlar daima duvarın içinde tutulur.

Dışarıya daha fazla görünürlük

Sürgülü pencereler genellikle çerçevede daha ince profiller kullanır, böylece cam görüş açısından daha fazla hakim olur ve bu şekilde daha büyük bir ferahlık hissi yaratır ve bize dışarıdan daha iyi bir görüş sağlar.

Modernite

Sürgülü pencere tasarımı, eve daha modern ve güncel bir görünüm kattığı için büyük bir avantajdır. En gelişmiş malzemelerle üretildikleri için çok çeşitli yüzeylere sahiptirler. evin tarzına uyacak şekilde uygulanabilir. Cam seçimi, kaplanma ihtiyacına bağlı olacaktır.

Güvenliğiniz için bir profesyonel inşaatçı eviniz için en iyi model nedir.

Sürgülü pencere kullanmanın dezavantajları

En çok ticarileştirilmiş tasarımlardan biri olmasına rağmen, bu tür bir pencerenin satın alma kararını önemli ölçüde etkileyecek birkaç dezavantajı vardır.

Daha az açılma

Sürgülü pencerelerin en belirgin dezavantajı, açıklığın diğer pencere türlerine göre daha küçük olmasıdır. Dan beri pencerenin toplam boyutunun yalnızca yarısını açabiliriz. Diğer yarısında örtüşen sayfalar bulunacaktır.

Rüzgar girişi, pencerenin tasarımı tamamen açılmasına izin veriyorsa gireceğinin yarısıdır.

Daha az izolasyon

Akustik, hermetik veya termal olsun yalıtım ile ilgili olarak, başka bir sistem türünün sunduğundan önemli ölçüde daha azdır. Bu nedenle sürgülü pencereler daha az verimli kabul edilir ve bunun nedeni contaların fırça ile yapılmasıdır.

winsa sürgülü kapı sistemleri , pvc sürgülü kapi ray sistemleri , sürgülü pencere sistemi , pvc sürgülü kapı kilit sistemleri , pimapen sürgülü kapı kilit sistemleri,

Karmaşık bakım

Sürgülü pencerelerin bir diğer önemli dezavantajı, bakımını sağlamak için sunduğu karmaşıklıktır. Sürgülü sisteminden dolayı düzgün temizlenmesi çok zordur pencerenin her parçası.

Her türlü kir, pencere kanatlarının hareketini engelleyeceği ve işlevini yerine getirmesi daha zor olacağı için, kızak kılavuzlarının iyi bir şekilde temizlenmesinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Bunlar, analiz etmemiz gereken bazı avantaj ve dezavantajlardır, çünkü Beklentilerimizi karşılayıp karşılamadığını belirlemek için bu yönleri analiz etmek ve dikkate almak çok önemlidir. pencereyi satın almadan önce.

Bu bağlantıdan danışabilirsiniz. referans fiyatlar Bu tür pencerelerin yerleştirilmesinin.

Sürgülü pencere çeşitleri

Birkaç çeşit sürgülü pencere vardır. Her birinin işlevselliğini geliştirmeye yardımcı olan farklı avantajları vardır. Bu şekilde karşılamamız gereken ihtiyaca göre en iyi tasarımı seçebiliriz.

Temel sürgülü pencere

Bu tür, piyasada bulabildiğimiz en yaygın olanıdır. Yaprakları soldan sağa üst üste binerek kayar ve tasarıma bağlı olarak bu tip pencerede ikiden fazla yaprak bulabiliriz.

Paralel salınım

Yan kayma ve sallanma hareketlerinin birleşimidir. Bu sayede üst kısımda boşluk bırakarak ve evi daha güvenli bir şekilde havalandırabilmek için yaprağı içe doğru eğebiliriz.

Asansör

Bu sistem, pencereler büyük ve ağır olduğunda kullanılır. Bıçağın yana doğru hareket ettiğinde yükseltilmesinden oluşur. Bu tasarım, daha iyi bir kapama sistemine sahip oldukları için yalıtım açısından daha verimlidir, ancak piyasadaki fiyatları genellikle en yüksek olanlardan biridir.

Katlama

Bulunması en nadir bulunan sistemlerden biridir çünkü daha geniş bir alana ihtiyaç duyar, genellikle teras girişlerinde veya galerilerde görebiliriz. Açıldığında çarşaflar bir akordeonmuş gibi saklanırve pencerenin bir tarafında toplanıyorlar.

Ortak bir sürgülü pencereden daha büyük bir açıklık sağlarlar, ancak kanatlarının yanlarda daha fazla alana ihtiyacı vardır.

sürgülü pencere
winsa sürgülü kapı sistemleri , pvc sürgülü kapi ray sistemleri , sürgülü pencere sistemi , pvc sürgülü kapı kilit sistemleri , pimapen sürgülü kapı kilit sistemleri,

Dikey veya giyotin

Bu sistem eski evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır, diğer pencerelerde olduğu gibi dikey olarak çalışması farkıyla yani yapraklar yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarıya hareket etmektedir.

Raylar pencerenin yan taraflarındadır ve genellikle üst kanat sabit kalırken sadece alt kanat yükselir. Daha eski bir pencere tarzı olmasına rağmen, modern bir seçenek olarak pazara geri dönüyor.

Kombinasyon sürgülü pencere

İki veya daha fazla açma sisteminin birleşimidir. Genellikle sistemin karmaşıklığından dolayı ölçmek için yapılırlar.

Alüminyum en çok kullanılan malzemelerden biridir. balkon ve barbekü alanlarının muhafazaları.

Sürgülü pencere kapısı

Sürgülü açılır sistemde pencere ve kapı kombinasyonu bulunmaktadır. Bu model aynı sürme sistemine sahiptir ancak yaprakları daha büyüktür. Zeminden yerleştirilirler ve bir kapı yüksekliğindedirler.

Tasarım gereği, sürgülü pencere kapısı, insanların içeri ve dışarı çıkmasına izin verir ve bu şekilde çift işlevi, pencere ve kapıyı aynı anda yerine getirir. Bu sistem, balkonlarda veya verandaya çıkışlarda kullanım için en çok tercih edilen sistemdir.winsa sürgülü kapı sistemleri , pvc sürgülü kapi ray sistemleri , sürgülü pencere sistemi , pvc sürgülü kapı kilit sistemleri , pimapen sürgülü kapı kilit sistemleri,

Bu açılma sisteminin en büyük avantajı gün içerisinde ışığın girmesine ve rahatlıkla dışarı çıkmasına izin vermesidir.

Gördüğümüz gibi, farklı ihtiyaçları karşılamak için çok çeşitli sürgülü pencereler bulunmaktadır. Evimize uzun süre eşlik edeceği için pencere modelini iyi seçmek önemlidir.

Aşağıdaki makalede size şunu gösteriyoruz: modern pencerelerde kullanılan tasarımlar ve teknolojiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.