Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Tencerede indüksiyon ne demek

Kullandığınız tencere ve tavaların türü, yemek pişirmenizde büyük bir fark yaratacaktır. İşte neden. İndüksiyon tencere nedir? Neden sadece herhangi bir tencere kullanamıyorsunuz Bir indüksiyonlu set üstü ocakla ilk kez bir Tay yemek kursu sırasında karşılaştım. Şef, indüksiyonlu ocakların ne kadar harika olduğunu ve yakın zamanda evde bir tane de kurduğunu anlatmaktan vazgeçemediğinde gösterisine yeni başlıyordu. Daha önce kullandığım […]

29 Ocak 2022 - 14:08 'de eklendi ve 189 kez görüntülendi. A+A-

Tencerede indüksiyon ne demek

Kullandığınız tencere ve tavaların türü, yemek pişirmenizde büyük bir fark yaratacaktır. İşte neden.

İndüksiyon tencere nedir? Neden sadece herhangi bir tencere kullanamıyorsunuz

Bir indüksiyonlu set üstü ocakla ilk kez bir Tay yemek kursu sırasında karşılaştım. Şef, indüksiyonlu ocakların ne kadar harika olduğunu ve yakın zamanda evde bir tane de kurduğunu anlatmaktan vazgeçemediğinde gösterisine yeni başlıyordu.

Daha önce kullandığım diğer elektrikli ocaklardan çok farklı ve şık görünen unsurlara baktım. Hiçbir şişkin eleman yoktu, sadece üzerinde soluk daireler bulunan temiz ve berrak bir seramik cam yüzey.

Şefin açıkladığı en büyük iki fayda, hızlı ısınmaları, böylece size zaman kazandırmaları ve kullanımlarının daha güvenli olmasıydı.

Parmağımı sayılar arasında kaydırarak, sıcaklık seviyesini belirterek açtım ve ilk elden test ettikten sonra, özellikle zamanı kısıtlı ve sadece bir şeylere ihtiyacı olan bizler arasında neden bu kadar popüler hale geldiklerini görmek kolaydı.  şimdi yapılacak .

Ancak indüksiyonlu ocak ile diğer elektrikli ocaklar arasındaki fark tam olarak nedir? Geleneksel bir set üstü ocakta kullanabileceğiniz aynı tencere ve tavaları indüksiyonda kullanamayacağınızı biliyor muydunuz?

İşte indüksiyonlu pişirme hakkında bilmeniz gerekenler ve sizin için doğru olup olmadığı: Granit tencere indüksiyonlu ocakta kullanılır mı 

İndüksiyonlu pişirme nedir ve nasıl çalışır?

İndüksiyonlu ocak, bir tür elektrikli ocaktır. Bir indüksiyonlu ocağın seramik cam yüzeyinin altında, enerjiyi doğrudan metal nesnelere aktaran elektromanyetik bobinler bulunur. Bunun anlamı, indüksiyonlu ocakların pişirme kaplarını doğrudan ısıtmasıdır.

Bu, üzerine yerleştirdiğiniz aleti ısıtmadan önce ısınan bobin veya düz üst gibi diğer elektrikli ocak türlerinden farklıdır.

İndüksiyonla pişirmenin avantajları nelerdir?

İndüksiyonla pişirmenin birçok avantajı vardır. Daha önce nasıl daha hızlı ısındıklarından ve bu nedenle pişirmeyi daha hızlı ve kolay hale getirdiklerinden bahsetmiştik.Yakın zamanda bir indüksiyonlu ocak satın alan bir anne olan Jenny Murphy, “Isıyı kontrol etmek kolay” diyor. “Eğer yüksekse ve daha düşük bir sıcaklığa düşürmeniz gerekiyorsa, daha düşük bir sayı seçmeniz yeterlidir ve anında sıcaktan orta dereceye geçer.”

Bir indüksiyonlu ocak kapatıldığında, artık herhangi bir ısı aktarmaz, bu nedenle kullanımı çok daha güvenlidir ve kendinizi yakma şansınızı önemli ölçüde azaltır. Bu, mutfakta bir aileniz ve küçük çocuklarınız varsa özellikle yararlıdır.

“Kontrolünü seviyorum. Ocağı açtığınızda aslında tencereyi üzerine koyana kadar ısınmaya başlamıyor ve kapattığınızda normal bir ocak gibi değil hemen soğumaya başlıyor, “Jenny ekliyor.

Diğer bir faydası ise, pürüzsüz bir yüzeyi silebildiğiniz ve temizlemek için herhangi bir köşeye ve kruvaze girmeye çalışmak konusunda endişelenmenize gerek olmadığı için temizlemenin çok daha kolay olmasıdır.

İndüksiyonla pişirme daha uygun maliyetli midir?

Bir indüksiyonlu ocak, ilk satın aldığınızda, bir bobin ocak veya düz ocak ile karşılaştırıldığında muhtemelen size daha pahalıya mal olacak olsa da, daha az enerji kullanırlar ve bu nedenle çalıştırmaları daha ucuzdur.

Bu çoğunlukla verimliliklerinden kaynaklanmaktadır, bobin veya düz üst için yüzde 65-70’e karşılık indüksiyonla ısıtmanın yüzde 90’ı yiyeceğe ulaşır.

Tenceremin indüksiyonla uyumlu olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Bir indüksiyonlu ocakta tüm tencere ve tavalar kullanılamaz ve uyumlu özel pişirme kapları satın almanız gerekir. İndüksiyonlu ocaklarda kullanılan pişirme kapları, ısıyı bu şekilde ilettikleri için manyetik olmalıdır.

Tencerenizin veya tavanızın uyumlu olup olmadığını bir mıknatıs tutarak anlayabilirsiniz. Mıknatıs tavaya sıkıca yapışırsa, indüksiyonlu ocakta çalışacaktır.

Yakın zamanda bir indüksiyonlu ocak satın aldıysanız veya indüksiyonlu pişirme gereçlerinizi yükseltmek istiyorsanız,  çok çeşitli indüksiyona uygun pişirme kapları satmaktadır. Herhangi bir zamanda, markalarda endüksiyonlu pişirme gereçlerinde yüzde 50’ye varan  indirime sahipler .

Jenny, “Yeni tencere ve tavalar çok daha temiz kalıyor” diyor. “Alev ve element yok, bu yüzden normal bir ocakta oluşan pisliği almıyor. Altta o yanmış şeyler olmuyor.”

Ve temizlemenin daha kolay olmasının yanı sıra,  gibi markalarda kullanılan teknoloji, yemek pişirmenin de stressiz olduğu anlamına geliyor. Bu markaların her ikisi de yüksek kaliteli, sağlam yapılı ve eşit ısı dağılımı sağlayan indüksiyonlu ocak uyumlu ürünlere sahiptir.

Bu nedenle, ister yeni bir yere taşınıyor olun, ister mevcut evinizdeki ocağınızı yükseltmeyi düşünüyorsanız, indüksiyonlu ocaklar size çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir. Kelimenin tam anlamıyla.

Ne tür bir ocağınız var? Daha önce indüksiyonlu ocak kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bundan bahsedin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makinesinin altında su bulabilirsiniz. Ancak çağdaş Samsung bulaşık makinele...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni nasıl belirlenir? Yaygın Sorunlar Yazıt ne anlama geliyor? Sinyal seviyesini...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğrudan onlardan türedikleri için kurtlara benzediğine inanır, ancak bazı ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan