Teras katı tül perde modelleri

Teras perdeleri: dış mekan dekorasyonunda son trend modeller

İçindekiler 

 • 1 Teras perdelerinde dekorasyon trendleri
 • 2 Tarz teras perdesi
  • 2.1 Romantik tarz
  • 2.2 Orman Stili
  • 2.3 Geometrik stil
  • 2.4 Klasik ve eski tarz
 • 3 Teras perdeleri için en uygun renkler
 • 4 Dış mekanlarda dekorasyon
  • 4.1 Çiçeklerle tamamlayın

Teras perdelerinde trendler her yıl değişiyor. Dış mekan dekorasyon trendlerinin neler olduğunu keşfedin. Teras perdeleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda anlatıyoruz. teras katı perde modelleri

İyi havaların gelmesiyle birlikte gardırobumuzu değiştirmeyi ve kış kıyafetlerini yaz kıyafetleriyle değiştirmeyi dört gözle bekliyoruz. teras için perde modelleri Aynısı bizim evimizde de oluyor, odalar aydınlık ve rengarenk mekanlara dönüşerek geride nötr renkler ve kalın kumaşlar bırakıyor.

Perdeler tüm gözler tekeline teras  dışında büyümeye başlar zevk ve arzuları. Teras, mevsimler arasındaki değişimin daha belirgin olduğu yerlerden biridir, kışın evimizin dış dekorasyonuna fazla dikkat etmezken,  yazın teras dekorasyonuna tüm özeni gösteririz  .

Teras perdeleri ile  mekanınızda ihtiyacınız olan mahremiyeti yakalayabilir, ihtişam, incelik ve renk dokunuşu sağlayabilirsiniz. Of  şekilde ekonomik ve zorluk çekmeden. teras cam perde modelleri Kurulumları çok kolaydır. Terasınıza farklı bir hava katabilecek, stilini belirginleşen trendlere uyarlamak için yenileyebileceksiniz.

Teras perdelerinde dekorasyon trendleri

Gibi  her yıl, moda değişiyor ve eğilimleri  süslemek için  bizim terasa aynı değildir. Her yıl dış dekorasyonun tamamını değiştiremeyeceğimiz aşikar ama  çağa teras cam perde modelleri  ayak uydurmak için terastaki perdeleri yenilemek gibi küçük değişiklikler ekleyebiliriz .

Teras perde modelleri

Dış  mekan dekorasyonunda dört farklı tarzın hakim olduğunu görebiliriz  :

Romantik stil

Romantik bir tarz yaratmak için teras perdeleri  pastel renklerde, ağırlıklı olarak pembe tonlarında  ve açık çiçek baskılı olmalıdır. Bu tarz tarz bahçenize incelik ve zarafet getirecektir. Tarzınızı geliştirmek için perdelerin yere değmesine izin verin ve daha zarif bir örtü elde edin.

orman stili

En cesurlar için, saf Hawaii tarzında vahşi hava ile baskılı teras perdeleri. Modası geçmeyen bir klasik. Bu teras perdeleri, yeşil baskıları çarpıcı renklerin bir karışımıyla birleştirir  : portakallar, kahverengiler, sarılar, yeşiller.

geometrik tarzı

Yıldız baskılardan bahsedecek  olursak, geometrik baskılı teras perdelerine zorunlu bir gönderme yapmamız gerekiyor. Tarzı ile dengeli bir terasa ulaşmanın anahtarı  teras perdeler Bu modeli kullanan ve etmektir  sade aksesuarlarla yumuşatmak  aynı tonlarda. En şık teras için perde modelleri 2021

Klasik ve eski tarz

Eski bir trend ve klasik tarz her yıl teras perdelerinde öne çıkan trendler arasında daha fazla yer kazanıyor. İşin püf noktası ise  vintage tarzı teras perdelerini modern dekorasyon unsurlarıyla birleştirmek  .

Teras perdeleri için en uygun renkler

Dış mekan dekorasyonu için renk paleti, sıcak renklere ve vintage tasarıma odaklanmıştır  Gri, turuncu ve bej ile birlikte  yeşil ve mavi tonları diğer renklere göre daha baskındır . Güncel bir terasa sahip olmak  için teras perdelerimizi seçerken bu trendi göz önünde bulundurmalıyız  .

En cüretkarlar  teras perdelerinde metalik ve altın tonlarına da yer verebilir  . Bu sezon için çok moda olan diğer renkler  pastel renklerle birleştirilmiş neon renkler : sarı, misket limonu ve beyazla karıştırılmış leylak.

Dış mekanlarda dekorasyon

Çok bakım gerektiren, teras perdeleri ve son derece süslü aksesuarlarla süslenmiş bahçeler artık geride kaldı. Mevcut eğilim basittir bahçe dekorasyon ve bakım gereksinimlerini azaltmak.

Terasınızın büyüklüğü önemli değil. Önemli olan  iyi uyan perde hangi teras nasıl seçeceğinizi bilmektir  kullanılabilir alan. Çok dağınık bir alan olmaması gerektiğini unutmayın.  Amaç rahatlamak için sakin bir yer bulmaktır  ve iyi sıcaklıklarını tadını çıkarın.

Küçük alanlar için  , ferahlık hissi yaratacak daha az çarpıcı renklerde perdeler kullanmanızı öneririz . Daha büyük teras perdelerinde cesur renkler  kullanmak  , dekora canlılık ve eğlence katacak.

Çiçeklerle tamamlayın

Çiçekler ve bitkiler, teras perdelerinin mobilyaların geri kalanıyla mükemmel bir şekilde bütünleşmesini ve bahçenize son dokunuşu yapmasını sağlamak için harika birer  müttefiktir  .bir renk yumuşatmak … Yoksa bile seçebilirler panjur veya Japon panelleri .

Ortancalar, orkideler (leylaklar ve menekşeler), krizantemler ve lavanta ,  vahşi ve eşsiz bir alan elde etmek için yeşil bitki yapraklarıyla kaynaşmış modadır  .

Rafya fiyonklarla süslenmiş uzun cam vazolara yerleştirerek çiçeklere eşlik edebilirsiniz. Hasır sepetler veya ahşap saksılar da kullanabilirsiniz. Bu unsurlar terasınızın vintage havasını pekiştirecektir.

Bunlar  evin o özel köşesini teras perdeleriyle süslemek için sadece  birkaç fikir . Aileniz ve arkadaşlarınızla çevrili güzel havanın tadını çıkarmak için burayı eşsiz bir yer haline getireceksiniz. Bilirsiniz  , baharda eviniz değişirse!  İşe başlayın ve modaya uygun mükemmel teras perdelerini seçin.

Dış mekanlarınıza hangi perdeleri yerleştirdiniz? Yorumlarda bize bundan bahsedin ve bize tüm fikirleri verebilirsiniz, tamam mı?

Pencerelerinizi giydirmek için perdeler

Mahremiyeti sağlamanın ve güneşten kamaşmamanın ilk adımı doğru perde veya panjur seçimidir. Anahtar, ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü seçmektir. İster karartma ister tül perde, ister basit bir panel ister köşe takımı olsun, tüm çözümlerimizi çok çeşitli renk ve stillerde bulabilirsiniz.

Evinizdeki doğal ışığı kontrol etmek ister misiniz?

Perdeler sayesinde kontrol sizde olacak. En iyileri, mahremiyetten ödün vermeden güneş ışığının keyfini çıkarmanızı sağlar. En kalın olanları ekranı görmek veya daha iyi uyumak için ışığın geçmesine izin vermez ve sıcak günlerde serin kalmanıza yardımcı olur.

Elektrikli panjurlarla hayat daha rahat

Kanepeden kalkmadan panjurları indirin veya yatak odasındakileri sabah kalkıp sizi güneş ışığına uyandıracak şekilde programlayın. Elektrikli panjurlar sayesinde yeni bir konfor dünyasının keyfini çıkarın. Tüm elektrikli panjurları görün

Perdeler ve panjurlar hakkında ipuçları

IKEA’nın modern perdeleriyle kumaşların eğlencesini, stilini ve işlevselliğini keşfedin. Pazar günü geç uyumak için sabah güneşini dışarıda tutmayı tercih edebilirsiniz. Veya bir odayı bölmek için basit ve zarif bir yol arıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da isteklerinizi karşılayacak perdeleri burada keşfedebilirsiniz.

teras perde modelleri , teras katı perde modelleri , teras için perde modelleri , teras tül perde modelleri , teras cam perde modelleri,

Doğru perdeleri bulduğunuzda, onları perde çubukları ve korkuluklarla tamamladığınızdan emin olun .

Her oda için doğru perde nasıl seçilir

Yatak odanız, oturma odanız veya mutfağınız için perde seçmek zor olabilir. Bunu kolaylaştırmak için, göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey faydadır. Planlama yaparken odanın yönünü ve ne için kullanıldığını göz önünde bulundurun. İşte bazı ipuçları.

Yatak odası için perdeler

Yatak odanız batıya bakıyorsa, sabah güneşinin harika ışınlarının tadını çıkaracaksınız. Doğuya bakıyorsa, öğleden sonra geç saatlere kadar yanık kalacak. Işığın sizi uyandırmaması için kalın, karartma perdeleri kullanabilirsiniz.

Dekorasyon ipucu: Perdelerin arkasına tamamlayıcı renkte jaluzi takın. Bu, odaya ek derinlik katar.

Oturma odası için perdeler

Doğuya bakan bir oturma odanız varsa ve TV pencereye bakıyorsa, güneşin parıltısı dizi maratonunuzu mahvedebilir. Karartma perdeleri, yeni bir filme dalmak istediğinizde ışığı uzak tutmaya yardımcı olur.

TV’deki yansımalar sorun değilse, gün ışığını içeri alan şeffaf perdeleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Ya da belki oturma odasının tasarımına çok yakışan güzel desenli bir perde tercih edersiniz.

Banyo ve mutfak için perdeler

Panjurlar mutfaklar için harika bir fikirdir. Bulaşıkları yıkarken üzerlerine lavabo suyu sıçratarak kolayca temizlenebilirler. Panjurları güzel bir etekle tamamlayın.

Duş perdeleri için mahremiyeti de göz önünde bulundurmalısınız. Tüm banyo penceresini kaplayan ancak gün ışığını içeri alan perdeler seçin.

Uzun perdeler nasıl asılır

Uzun perdeler çeşitli şekillerde asılabilir. Çevresine güzel bir tekstil çerçeve oluşturmak için onları pencerenin hemen yanına asabilirsiniz. Bunları pencerenin biraz üstüne ve pencereden daha geniş yerleştirirseniz, odanın daha büyük olduğu görünecektir. Burada dinamik bir atmosfer yaratmak için farklı renk ve tonları birleştirebilirsiniz.

Perdelerle evinizde yeni alanlar nasıl oluşturulur?

Güzel bir karartma perdesi ile aynı odada iki eşsiz ve özel alan hissi yaratabilirsiniz. Oturma odasında küçük bir ofis oluşturmak için harika bir seçenek. Ya da bir odayı paylaşıyorlarsa, çocuklarınıza kendilerine biraz yer açmak için kullanabilirsiniz.

Uzun bir perdeyi bölücü olarak kullanmak için tavana bir direk veya ray takmanız gerekir. Odanın ortasına veya perdenin duvar olmasını istediğiniz yere yerleştirin. O zaman sadece perdeyi asmalısın ve hepsi bu.

Perdelerinizi Nasıl Seçersiniz?

Ikea perdelerinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, pencerelerin türü, eve giren ışık miktarı ve duvarların tipidir. Küçük veya büyük pencerelere sahip olmak aynı değildir. Pencerelerinizin sahip olduğu kapatma türü de perdelerinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür.

Kumaş türü, daha opak veya yarı saydam, odadaki ışık türüne ve ihtiyacınız olan mahremiyet düzeyine göre seçmeniz gerekecektir. IKEA perdeleri size komşulardan çok fazla mahremiyet sağlayacağından, komşunun evine olan mesafe de etkilidir .

Perdelerinizi seçerken, odanın içinde nasıl olmasını istediğinizi düşünmeyi bırakmayın: Düşüp yerde durmasını mı tercih ediyorsunuz, kısa perdeleri pencere çerçevesi hizasında mı seviyorsanız veya isterseniz odaya zarafet ve farklılık katmak için bunları bağlayın.

Perdelerinizi internetten satın alın

Ikea perdelerinizi internetten almayı düşünüyorsanız doğru sitedesiniz. İhtiyacınız olan her şeye sahibiz: en iyi perdeleri rakipsiz bir fiyata alabilmeniz için perdeler, kancalar, perde çubukları ve gerekli tüm aksesuarlar.

Tasarımlarımız tüm odalar içindir: mutfak için perdeler, banyo için, oturma odası için, yatak odası için, yatak odası için perdeler … ve tüm renk ve desenlerde.

Botanik, renkli veya geometrik baskılı perdelerimiz mevcuttur. Hatta misafirlerinizin dikkatini odadaki diğer mobilyalardan almayacak sade ve nötr perdelerimiz bile var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.