Tesadüfi Girişimciler – İlhamlarım

Pasif gelir portföyü oluşturma tutkum olduğundan, her zaman tıklamak ve verimli bir girişimin başlangıcı olmak için bir sonraki ilham parçasını arıyorum. Sadece oraya gidip olabildiğince çok şey öğrenmeye çalışmanın yanı sıra, başlangıçta bir eureka anı yaşamış ve bu fikri gittikçe güçlenecek şekilde alan insanları da okuyup araştırıyorum.

En büyük ilham kaynağımın birçoğunun hiçbir zaman büyük şirketlere sahip olma hayalleri olmadı, ancak bir işçi başka birini zengin yapmak. Harika bir fikirleri vardı, onu kurmak için çok çalıştılar ve büyüdükçe ve büyüdükçe arkalarına yaslandılar.

İşte pasif bir gelir elde etme konusunda tüm zamanlardaki ilham kaynaklarımdan dördü.

Bloğa Göre Engelle

2004’te, Wiltshire’dan Alex Tew, ilk milyon dolarını, reklam alanını kiralayarak kazandı. internet sayfası. Sayfanın tamamı, 1 milyon piksel bloktan oluşan devasa bir çevrimiçi reklam panosuydu. Pikselleri her biri 1 dolar teklif etti ve bu şirketlerden logolarını veya reklamlarını bloklardan oluşturarak reklam verebildi.

Dört ayda amacına ulaşmış ve başka projelere geçmiştir. Sanırım bununla ilgili kötü olan şey, tüm pikseller dolduğunda, bu oyunun sonu sayılır, ancak pek çok şirket hilenin arkasına geçti, sanırım Alex o kadar uzun vadeli umursamadı – sadece yapmıştı şimdiye kadarki en kolay 1 milyon dolar!

Beğen

Sosyal Ağ filminin aksine, Mark Zuckerberg aslında üniversitede insanların ortak dersleri hakkında bilgi ekleyebilecekleri bir akran çalışma platformu kurdu. Hesaplamaya çok fazla zaman harcadığını ve çalışmak için yeterince zaman olmadığını fark ettiğinde bu fikri aklına getirdi.

Çevrimiçi çalışma grubu, ona sınıf arkadaşlarının sınıflardan bilgi paylaşması için bir platform verdi ve Mark, yalnızca verdiklerine bakarak testleri geçebilirdi. Daha sonra, internete takıntılı olduğu için bunu daha da ileri götürdü ve Wikipedia’daki tarih veya Haberler gibi referans sitelerden herhangi bir şeyi araştırmasının can sıkıcı olduğunu düşündü, ancak insanları araştırmanın bir yolu yoktu.

Günümüzde, Google’ı hedeflemek için gönüllü olarak teslim edilen bilgilerimizi araştırıyor ücretli reklamlar ve sınıf arkadaşlarını üniversite günlerinde kullandığı gibi Facebook’un gelirini sıraladı.

Gökleri Al

Hikaye, Richard Branson’ın İngiliz Virjin Adaları’ndaki özel adasına geri dönmeye çalışırken havaalanında mahsur kaldığını gösteriyor. Zaten bir milyoner ve başarılı bir girişimci olarak kendine olan güveninden taze, özel bir uçak kiralamayı sordu.

Birini almayı başardı ve diğer yolculardan uçuşunda bir koltuk için 40 dolar aldı. Bundan sonra, “Ne kadar zor olabilir?” Diye düşündü. ve BA’nın büyük çocuklarını gökyüzünde üst sıralara taşımak için yola çıkan Virgin Airlines’ı kurdu.

Yamaçlara Vurun

Biraz daha küçük ölçekte, iglu.com’un kurucusu Richard Downs, kendisini benzer bir durumda buldu. Yerel seyahat acentelerinin uzmanlık eksikliğinden bıkmış, kayak tatillerinde uzmanlaşmış bir çevrimiçi seyahat acentesi olan Iglu Ski’yi kurdu.

Ana cadde mülkleri ve basılı reklamlar yerine e-posta ve bir web sitesi kullanmak Downs, erken geceler dotcom patlaması dalgasını aşmada başarılı oldu. Birkaç yıl sonra gemi tatili pazarına girdi. Rakibini satın aldığında işler küreselleşti Gezegen Gezisi markaya gerçek anlamda uluslararası bir isim vermek.

Başlangıçta başlangıç ​​web sitesi Iglu’yu arayarak, seyahat eden tatil endüstrisine hükmetmeye devam edeceğini ve yeni, daha evrensel bir isme ihtiyaç duyacağını asla düşünmemişti.

Eureka!

İster hızlı reklamlar, kiralık uçuşlar, uygun fiyatlı tatiller veya bilgi kazma olsun, tüm bu adamları bir araya getiren şey, doğru zamanda harika bir fikre sahip olmaları ve bu fikri işe yaratmak ve daha da başarılı olmak için yaratıcılıklarını kullanmalarıdır. düşündüklerinden daha fazla.

Mark Zuckerberg ilk başladığında, bahse girerim Harvard’dan neredeyse kovulduğunda ya da Richard Downs iyi kayak tatilleri satmaya çalışmaktan web sitesinden yolcu gemilerini doldurmaya gittiğinde hükümetler önüne çıkacağını hiç düşünmemişti.

Bahse girerim Alex Tew fikrinden asla bu kadar hızlı para kazanamayacağını ya da Richard Branson’ın bir uçuştan tüm havayoluna gideceğini düşündü. Bu yüzden bu adamlar benim ilham kaynağım ve neden her fırsata açık olmamız gerektiğinin kanıtı, çünkü köşede neyin beklediğini ve işlerin nasıl gelişebileceğini asla bilemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.