Ticari Otel Yatırımı Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

Gayrimenkule yatırım yaparken neden büyümeyesiniz? Bir otel, özellikle popüler bir bölgedeyse, son derece faydalı bir satın alma olabilir. Kendine özgü zorlukları vardır, bu yüzden hazırlıklı olmak isteyeceksiniz.

Bu çok yararlı kılavuzun da kanıtladığı gibi, birçok satılık oteller. Bir sonraki ticari yatırımınızı ararken çok zor görünebilir, ancak bir otel satın almak için doğru kriterleri kullanırsanız ve başarı için sağlam bir plan hazırlarsanız, bu çaba diğer işletmeleriniz kadar başarılı olabilir.

İleride olanlara hazırlıklı olun. Bir otele yatırım yaparken ortaya çıkması muhtemel birkaç sorun şunlardır:

1. İş Planı

Bir otel yatırımı, ticari emlak bölgesinde yaptığınız en büyük satın alma olabilir. Bu satın almanın pek çok hareketli parçası vardır ve girişimdeki rolünüze bağlı olarak, finansman elde etmek için oldukça ayrıntılı bir iş planı oluşturmanız gerekebilir.

İyi bir iş planı Nihai hedefinize götürecek tüm küçük parçalar dahil olmak üzere para kazanma stratejinizi detaylandıracaktır. Diğer yatırımcıları toplarken ve / veya bankadan kredi talep ederken bu plana ihtiyacınız olacak.

Bu girişime ortaklarla giriyorsanız ve iş planı zaten yazılmışsa, sermaye payınızı yatırmadan önce dikkatlice okuyun. Yazarların iddia ettiği sayıları doğruladığından emin olun.

2. Kredi

Kendi sermayeniz ve bunu destekleyecek iyi bir iş planı ile, bir sonraki adım kredinizi destekleyecek birini bulmaktır. Bir otel çok büyük bir satın alımdır ve tam tutarı ödünç vermeye istekli geleneksel bir kredi veren bulmak zor olabilir. Yedekte bol sermaye bulunan ulusal veya uluslararası bankalara başvurun.

Ayrıca otelin satıcısından bazı potansiyel müşterileri finanse etmesini isteyebilirsiniz. Birçok eski otel sahibi, oteli sattıktan sonra bile para kazanmaya devam etmek için bir öz sermaye yüzdesi veya yüksek bir faiz oranı karşılığında destek vermekten mutluluk duyar.

Mali desteğinizi nereden alırsanız alın, işletmeden gelen nakit akışının kredinin yanı sıra tüm operasyon giderlerinizi karşılamaya yeteceğinden emin olun. Satın alma işlemini yapmadan önce sayılar kağıt üzerinde işe yaramazsa, daha fazla uğraşmak için zamanınızı boşa harcamayın.

3. Yatırım Ekibiniz

Bazı gayrimenkul yatırımları tek kişilik bir iştir, ancak otel satın almak bunlardan biri değildir. Tüm süreç boyunca sizi destekleyen deneyimli ve tam donanımlı bir ekibe ihtiyacınız olacak.

İşte satın alma işleminize dahil etmeniz gereken birkaç ekip üyesi:

  • Değerleme Uzmanı
  • Muhasebeci
  • Borç veren veya komisyoncu
  • Emlak komisyoncusu
  • Mimar, mühendis ve / veya yüklenici
  • Emlak avukatı
  • Pazarlama Danışmanı
  • Yönetici ve otel personeli

Baştan sona başarılı bir girişim sağlamak için ekibinizin üyelerini dikkatle inceleyin.

4. Konum ve Konuk Demografisi

Bir otel satın almayı düşünüyorsanız, satın almadan önce emlak piyasasını iyice incelemenin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. İster inşa edin ister mevcut bir mülk satın alın, düşündüğünüz pazarın bir oteli ayakta tutabileceğinden emin olun.

Konukların demografik özelliklerini de dikkate almak isteyeceksiniz. Çoğunlukla tatilcilerin veya iş seyahatinde olanların ilgisini çekecek misiniz? Mevcut bir bina satın alıyorsanız, müşteriyi aynı tutmayı mı yoksa farklı bir pazara ulaşmayı mı planlıyorsunuz?

İhtiyacınız olabilir mevcut pazarlama planınızı ayarlayın veya mülkünüzü demografinizin ihtiyaçlarına uygun şekilde güncelleyin. Bu maliyetler başlangıçta karşılanmalı ve mutlu bir izleyici kitlesi sağlamak için gerektiği şekilde ayarlanmalıdır.

Bu sorunlar bir otel satın alırken ortaya çıkacak ve zamanı geldiğinde yanıtları hazır bulundurmak isteyeceksiniz. Dikkatli hazırlığınızla, güçlü karları koruyabilecek ve hatalı bir yatırıma dalmayı önleyebilecek mükemmel bir yatırım için anlaşmayı imzalamaya hazır olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.