Quantcast

Uçuşunuzu iyileştirmek için Android için en iyi 10 drone uygulaması

DJI Inspire 2 denetleyicisi, ekran ve drone uygulamasıyla.  DJI akıllı uzaktan kumanda.

Bu makale ilk olarak ortak sitemiz DroneRush.com’da yayınlandı.

Yeni dronunuzu uçurmak için dışarı çıkmadan önce, güvenle uçmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu, yalnızca drone uygulamasının drone’nuzu kontrol etmesi için değil, aynı zamanda uçuş deneyiminizi geliştirecek ek araçlar için de en son yazılımı içerir.

Üreticilerin uygulamalarının bir listesi – uçmanız gereken uygulamalar – ve DJI pilotları için DJI GO 4 uygulama alternatiflerinin bir listesi var, ancak bugün tamamen sizden daha fazlasını elde etmek için yükleyebileceğiniz ekstra uygulamalarla ilgili. uçuş, bunlar en iyi drone uygulamalarından bazıları.

Lütfen FAA’nın tüm dronlar için Uzaktan Kimlik gereksinimlerini yürürlüğe koyduğunu unutmayın. Yeni kurallar henüz aktif değil, ancak tüm dronlar yakında bir yükseltme gerektirecek veya topraklanacak. Uygulamalar konusuna gelince, yakında insanlı uçaklar için alabileceğiniz ADS-B haritaları gibi, bölgenizde uçan dronları görmek için uygulamalar da olacak. 2021 boyunca daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin.

En iyi drone uygulamaları:

İlk olarak, biraz teori. Uçuşunuzdan önce veya uçuşunuzla neyi başarmayı umuyorsunuz? Belki de bunu yasal tutmaya çalışıyorsunuz, belirli bir yere uçabildiğinizden emin oluyorsunuz, bunun için bir uygulama var. Belki uçuşlarınızı takip etmenize yardımcı olacak bir kayıt hizmeti arıyorsunuz, bunun için de araçlar var veya belki sadece bir hava durumu raporu istiyorsunuz. İhtiyaçlarınız da drone’nuza bağlı olarak farklılık gösterecektir – örneğin, bir kameralı drone’nun bir yarış droneundan farklı ihtiyaçları vardır.

Üretici olmayan bir uygulamanın sizin için hangi işlevlere hizmet edebileceğine dair bir fikir edinmek için listeyi aşağı doğru çalıştırın. Yeni ve yararlı bir şey bulmanıza yardımcı olmayı umuyoruz.


1. Google Earth

Fiyat: Bedava

Çok iyi bildiğiniz gibi, herhangi bir drone ile yapmanız gereken ilk şey (kaydettikten sonra) onu uçuracak bir yer bulmaktır. Gerçek şu ki, bugün listemizde bazı drone adanmış haritalama uygulamaları var, nereye uçmanın güvenli olduğunu göstermede harikalar. Uçmak için güvenli yerler bir şeydir, ancak o noktaya gelmeden önce, uçmak için olağanüstü yerler bulmak için neden Google Earth’ü araştırmıyorsunuz? Google Earth, mobil cihazınız için ücretsizdir ve web’de de mevcuttur.

İlgili okuma: Android için en iyi haritalama uygulamaları – Android Authority’de


2. Hava Haritası

Fiyat: Bedava

Airmap, potansiyel bir uçuş konumunu haritalandırmaktan çok daha fazlasını yapan veya uçuşunuzun kaydını tutmanıza yardımcı olan araçlardan biridir. Yuneec gibi drone oyuncularının yanı sıra Microsoft ve Qualcomm gibi şirketlerin de desteğiyle Airmap, ticari drone uçuşları için hızla fiili bir araç haline geliyor. Drone haritalama, coğrafi eskrim ve uçuş günlüğü ticari araçlarının sizi korkutmasına izin vermeyin, mobil uygulamalarındaki gerçek zamanlı trafik uyarılarını kullanmak yeterince değerlidir. Temel ihtiyaçlarınız veya ticari pilotluk işiniz için Airmap’e göz atın.


3. FAA’nın B4UFly’ı

Fiyat: Bedava

Bunu çok basit tutalım: FAA, Amerika Birleşik Devletleri’nde drone yasalarını uygulayan varlıktır ve bu, size nerede ve ne zaman uçabileceğinizi söyleyen uygulamasıdır. Bunu bırakabilirim, ama B4UFly’nin bazen biraz zorba olduğunu ve yapabileceğin bazı yerlerde uçamayacağını söylediğini bilmen gerektiğini düşünüyorum. Bununla birlikte, uygulama, her birinin 5 millik yarıçapını gösteren, etrafındaki en ayrıntılı havaalanı listelerinden birini sağlar. B4UFly uygulaması, şüpheniz varsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde drone uçuşu hakkında yasal bilgiler için kaynağa nasıl gideceğinizdir.

Güncelleme: 2017’deki bu kısa kısıtlamanın yanı sıra, uçmadan önce drone’nuzu FAA’ya kaydettirmeniz gerekiyor. Bu bir öneri veya isteğe bağlı bir şey değildir, eğer dronunuz 0,55 lbs veya daha ağırsa, kayıt numaranızı gemiye kaydettirmeli ve eklemelisiniz. İşlem basit, ancak size 5 dolara mal olacak ve en az 13 yaşında olmalısınız. Bu kayıt, sizi alıştırmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz drone uçuşu için FAA kurallarına maruz bırakacaktır. Drone Rush da yardımcı olabilir:

Ücret veya başka herhangi bir tazminat için uçuyorsanız, farklı bir kurallar dizisi altında çalışmanız ve ticari bir drone lisansına sahip olmanız gerekir. Buna Part 107 diyoruz, elde etmesi çok zor değil, ancak tüm kuralları öğrenmek biraz zaman alacak. Kuralları öğrenmenize ve ticari lisansınızı almanıza yardımcı olmak istiyoruz, drone pilot eğitim materyalimize göz atın.

Drone Rush Drone Pilot Eğitimi afişi Pilot-Eğitim-Banner

4. Fareyle üzerine gelin

Hover Drone uygulaması

Fiyat: Bedava

Hover, Airmap tarafından sağlanan haritalama ve konum farkındalık bilgileri sağlayan, ancak daha sonra hava durumu bilgilerini ekleyen, hafife alınmış bir uygulamadır. Bir bakışta, Hover size uçmanın güvenli olup olmadığını söyleyebilir. Görünürlük, rüzgar, konum ve daha fazlasını dikkate alan Hover, ihtiyacınız olan tek drone uygulaması olmayabilir, ancak yalnızca bir tanesine bağlı kalırsanız, bunun gibi bir uygulama kesinlikle sağlam bir bahis. Şimdi mobil cihazınız için Hover’ı tutun.


5. DroneDeploy

Fiyat: Bedava

Sıradaki, eklemek için ilk başta tereddüt ettiğimiz bir uygulama. Herhangi bir satıcıya odaklanmayan en iyi drone uygulamalarının bir listesini yapmayı ummuştuk, gerçek şu ki, DJI çok büyük bir oyuncu ve bu uygulama çok havalı, karşı koyamadık. Phantom 3 ve daha yeni herhangi bir DJI drone yakınına sahipseniz, uçan makineniz için alternatif bir kontrolör olarak DroneDeploy’a bir göz atın. Uygulama, drone’nuz için gelişmiş uçuş planlaması ve otonom kontrol sağlar. Bir koordinat yolu seçin ve dronunuzun rotada uçmasını izleyin, hareket halindeyken uygulamanın kamera pozlamasını kontrol etmesini sağlayın ve çok daha fazlasını yapın. DroneDeploy’a şimdi göz atın.


6. İHA Tahmini

İHA Tahmin drone uygulaması

Fiyat: Bedava

Neredeyse tamamen hava durumuna odaklanan UAV Forecast, uçmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için ayrıntılı rüzgar ve hava durumu bilgileri sağlamaya çalışır. Uygulamaya drone’nuzun parametrelerini söyleyin, daha sonra hızlı bir şekilde bugünün uçma günü olup olmadığını gösterebilir. Rüzgar hızı ve yönü, rüzgar soğuğu ve sıcaklığı, bulut örtüsü, görünürlük ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi pilot bilgi sağlanır. UAV Forecast, dışarıdaki diğer uygulamalar tarafından aşılmaması için, görünür uçuşa yasak bölgelerle haritalama da sağlar. Hava durumu ihtiyaçlarınız için kontrol edin.

İlgili okuma: Android için en iyi hava durumu uygulamaları – Android Authority’de


7. Ayşegül

Fiyat: Bedava

Bakalım, şimdi her şeyi yapan tek bir uygulama için hava durumunu kontrol eden uygulamaları, uçuşa yasak bölge listeleri olan haritaları, aktif hava trafiği bilgilerini içeren haritaları, uçuş kayıtlarını tutan ve dronlarınızı takip etmenize yardımcı olan uygulamaları ele aldık. yukarıdakilerin. Kittyhawk: Drone Operations, uçuş öncesi kontrollerden uçuş sonrası analize kadar her şeyi içeren güçlü bir uygulama ve platformdur. Kittyhawk, sizi havaya kaldırmaya ve gökyüzünde geçirdiğiniz zamanın çoğunu geçirmeye hazır iddialı bir uygulama ve platformdur.


8. Güneş Araştırmacısı (Güneş ve Ay)

Fiyat: 7,99 $

Eğer daha önce dışarı çıkmışsanız… Bunu hemen orada durduracağım. Dış mekan fotoğrafçılığı neredeyse tamamen güneş ışığını yönetme meselesidir, bu hiçbir zaman drone fotoğrafçılığında olduğu kadar doğru değildir, çünkü orada gölge yoktur. Sun Surveyor, güneş ve ayın nerede olacağını tahmin etmek yerine, neden kesin olarak bilmiyoruz, bunu büyük bir doğrulukla yapıyor. Mükemmel güneş veya ay pozisyonu ancak bir uygulama uzağınızda. Sun Surveyor (Sun & Moon), Android için 7,99 ABD dolarıdır.


9. Doğrulayın

Fiyat: Bedava

Sigorta. Sevin ya da sevmeyin, sigorta günümüz yaşamının önemli bir parçasıdır. Her ay prim ödediğiniz araba veya ev sigortanızın aksine, Verifly farklı bir şey yapıyor, talep üzerine sigorta. Fikir basit, uçuşlarınız, özellikle ticari operasyonlarınız, ya çok az ya da çok yayılmış ve tam zamanlı sigorta kapsamı için öngörülemez. Verifly, başlangıç ​​ve bitiş zamanınızı kaydetmenize, ardından kullandığınız kadar ödemenize olanak tanır. Yaklaşık 10 $ / saatten başlar. Gerçek kapsam hakkında daha fazla ayrıntı görmek için aşağıdaki indirme düğmelerine basın. Politikalar, Global Aerospace, Inc. tarafından yazılmıştır.


10. DJI drone’lar için Litchi (özel değerlendirme)

Fiyat: 24.99 $

Hepimiz en sevdiğiniz DJI drone’larınızı uçurmak için resmi DJI GO, DJI GO 4 ve DJI Fly uygulamalarına ihtiyacınız olduğunu biliyoruz, değil mi? Yanlış! DJI Mavic Pro, DJI Spark, DJI Phanom serisi drone’nuzun ve daha fazlasının kontrolünü ele geçirebilecek birkaç alternatif uygulama var, Litchi ile bugüne kadar denediğimiz bu uygulamaların en iyisi. Tam uygulama adı uzundur, ancak yaptıklarının çoğunu açıklar, Litchi for DJI Mavic / Phantom / Inspire / Spark, DJI uygulamalarıyla aynı hissi koruyan güçlü bir uygulamadır, ancak işleri biraz farklı yapar. Temel olarak, eğer isterseniz, DJI uygulamasının en iyisini ve ayrıca birkaç yeni ikram arıyorsanız, Litchi dikkate değer. Ara nokta uçuşları ve yerleşik VR / FPV işlevselliği, beni Litchi’ye çeken temel faktörlerdir. Bunun gibi zengin özellikler ve işlevler, uygulamanın 24,99 $ ‘lık gidişat fiyatıyla parmaklarınızın ucunda ve bu, birçok kişinin düşünebileceğinin ötesinde olabilir.


Bugün için hepsi bu kadar, umarız uçuşlarınızı geliştirmek için yeni bir veya iki uygulama bulmuşsunuzdur ya da olaydan sonra yakalanan hava görüntülerinden daha fazlasını elde etmişsinizdir. Bu, tıpkı drone pazarı gibi büyümek ve olgunlaşmak için bolca yer olan erken bir listedir, bu yüzden buraya ait olduğunu düşündüğünüz diğer uygulamaları tartışmak istiyorsanız lütfen yorumlarda bize ulaşın.

DJI Mavic uçağı için ekranlı dji akıllı uzaktan kumanda

Lütfen bekle..Anket yükleniyor

Burada en iyi dronların tümüne sahibiz veya ustamıza göz atın Drone Rush dron listesi! Ayrıca aşağıdaki drone ile ilgili diğer birçok içeriğe de göz atabilirsiniz:


Drone Pilot Eğitimi | Drone başlangıç ​​kılavuzu | Drone Üreticileri

Drone Pilot Yer Okulu 1920x238 afiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.