Uygulama Geliştirme için 5 Kazançlı Niş

Uygulama nişleri, normal iş nişlerinden çok farklı değildir. Özünde, bir müşterinin sahip olduğu bir ihtiyacı belirler ve onu uygun bir pakette tedarik edersiniz. Uygulama geliştirme farklı bir hayvandır, çünkü ona eşlik eden kendi zorluk listesi vardır.

Uygulamalar hakkında harika olan şey, küçük bir toplu kullanım şansına sahip olmalarıdır – bu da bir ton kar anlamına gelir. Olumsuz yanı, piyasanın aynı fikrin vasat taklitleriyle doymuş olmasıdır. Fikrinizin işe yaraması için diğer seçeneklerin ötesinde benzersiz olması gerekir. Kullanıcıya, piyasadaki diğer seçeneklerin faydasını aşan açık ve anında bir fayda sağlamalıdır.

İşte uygulama geliştirme alanında bulunan en kazançlı nişlerden beşi.

1. Fitness ve sağlık

Sağlık ve fitness endüstrisi yıllar içinde büyük ölçüde büyüdü. Giyilebilir fitness cihazlarının piyasaya sürülmesi, akıllı telefon uygulamalarıyla etkileşimi her zamankinden daha uygun hale getirdi.

Popüler uygulamalar ya kalori alımını izler, kullanıcılar için egzersiz programları oluşturun veya günlük aktivite için kullanıcı arayüzü tabanlı öneriler sağlayın. Diğer uygulamalar, kullanıcıları sanal olarak kendi kişisel antrenörleriyle bağlar.

2. Finans

Müşteriler, fayda ve değer gördüklerinde bir fikri satın alırlar. Mevcut en pratik ve değerli varlıklardan biri finans yönetimidir – hem müşteriyi zenginleştirme hem de borçtan kurtulma potansiyeline sahiptir. Finans uygulamaları, bütçeleme, yatırımlar veya bankacılık gibi çeşitli biçimlerde olabilir.

Vergi uygulamaları da yararlı bir seçenektir; Otomatik sürüş mesafesi izleme ve gider yönetimi ile işletme giderlerini izleyen ve vergi hazırlığını kolaylaştıran uygulamalar, işletme sahipleri veya serbest çalışanlar için her zaman yararlıdır.

3. Teletıp

Teletıp uygulamaları, tonlarca potansiyele sahip yepyeni bir niş. İnsanlar belli ki görüyorlar teletıp platformlarının faydaları ve bu tür uygulamaları geliştirmek, doğru yapılırsa son derece karlı olabilir.

Lemonade uygulamasına benzer uygulamalar ve Strut gibi platformlar hastaları görüntülü görüşme üzerinden doktorlara bağlayın. Kısa bir konsültasyondan sonra ilaç reçete edilir ve hastanın kapısına gönderilir. Bu sistem, bekleme süreleri ve doktorun muayenehanesindeyken enfeksiyon olasılığı dahil olmak üzere mevcut sağlık sistemiyle ilgili pek çok sorunu ortadan kaldırır.

4. Seyahat

Seyahat, kötü fikirlerle tamamen doymamış bir kategoridir. Uçuş bilgilerini izleyen, kullanıcıların havalimanlarında dolaşmalarına ve uygun fiyatlı oteller bulmalarına yardımcı olan uygulamalar bu niş için harika seçeneklerdir.

Teknolojiyi bu nişe dahil etmenin en iyi yollarından biri, anlaşmaları ve kaynakları taramak için bir sistem geliştirmektir. Bu nişin diğer tarafı, yerel uzmanlardan bilgi toplamak – hatta gezginleri uzman tur rehberlerine bağlayan bir hizmet sunmaktır.

Fiziksel rehber olmadan şehir turları sağlayan uygulamalar da oldukça uygun bir seçenektir. Tüm gezi boyunca bir rehbere yapışık kalma baskısı olmadan turların bilgilerini sağlarlar.

Gece hayatı rehberleri de bu niş için çok ihtiyaç duyulan bir yardımdır. İnsanlar genellikle yerel halkın gittiği yere gitmek ister ve içeriden bazı değerli bilgiler olmadan bunun nereye gittiğini bulmak zor.

5. İsteğe bağlı hizmet uygulamaları

Instacart veya Uber gibi hizmet uygulamaları bu alanda bir ton kar elde etti – ancak rakipler için hala yer var veya daha iyisi tamamen benzersiz bir fikir. Otomatik fatura ödemeleri ve nakliye gibi hizmetler de oldukça doymuş durumda. Açık olmayan diğer seçenekler arasında taşıma hizmetleri, eczane teslimatı, tamirci hizmetleri veya iç tasarım bulunur.

İç tasarım, bu nişte büyüyen bir trend – tasarım önerileriyle kapınızda gerçek bir kişinin görünmesinin yanı sıra, uygulamalar, mevcut dekorunuzla nasıl görünebileceğini görmek için odanıza sanal olarak mobilya yerleştirmenize izin verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.