Video Aslında Bir Fark Yaratır mı?

Başka bir ülkedeki birini aramak için oturuyorsunuz – belki de şirketinizin başka bir bölgedeki genel merkezinde farklı bir satış departmanındaki bir ekibin üyesi – ve ikinizin video için bant genişliğinden ve bağlantıdan gerçekten ödün vermeniz gerekip gerekmediğini merak ediyorsunuz.

Neden basit bir arama yapıp görüntü kullanmadan yüksek tanımlı ses üzerinden iletişim kurmuyorsunuz? Hatta mevcut ekibinizle sözsüz bir şekilde iletişim kurmanız ve strateji oluşturmanız için zaman verebilir ve stresli resmi bir toplantı olabileceği için biraz gerginlik yaratabilir.

Gerçek şu ki, basit telekomünikasyona yönelik çok iyi birkaç argüman var. Ve görüntülü görüşmenin lehine olan daha fazla argüman var. Yalnızca video daha karmaşık ve dolayısıyla daha iyi bir iletişim aracı değildir, çünkü tüm içeriğin izlediği yol budur – önce tamamen metin tabanlı bilgilerle başlayıp, paylaşılan makro görüntülere ve infografiklere ve son olarak da günümüzün video dünyasına doğru pasajlar ve kısa video reklamlar.

Elbette, video sonuçta çok daha bilgilendirici. Bir resim binlerce kelimeyi anlatır ve saniyede otuz kare hızda, hesaplanan kelime sayısının matematiğini yapabilir ve etkilenebilirsiniz. Klişeler ve abartılar bir yana, video iletişimi, her yönden üstün kılan nedenlerden ötürü temelde telefonla konuşmaktan farklıdır – ve günümüz teknolojisiyle, düşündüğünüzden çok daha kolay ve daha uygun maliyetli.

Artık 90’lar Değil

Resim kredisi

Ucuz ve yüksek kaliteli video konferans, neredeyse on yıl önce hem küçük hem de büyük işletmeler için gerçek bir sorun olmaktan çıktı. Barack Obama’nın POTUS olarak ilk döneminin başlangıcından bu yana akıllı telefonlar ve FaceTime dünyasında yaşıyoruz ve günümüzün VOIP devi Skype’ın oldukça mütevazı başlangıcından, Blue Jeans gibilerin sunduğu çok daha gelişmiş birinci sınıf iş teknolojisine, bugünün video konferans teknolojisi, dosyaları paylaşırken, kaydedilen video akışını gerçekleştirirken ve bir yazılıma sahip olurken yüksek tanımlı bir görüntülü aramayı kolaylaştırabilir ve toplantının önemli dakikalarını hafif bir şekilde otomatik ve güvenli bir şekilde kaydedebilir.

On yıl önce, bunların hepsi bilim kurgu olabilirdi. Bugün, sadece bir uygulamanın parçası. Tek bir basit akıllı telefon uygulaması. Ve diğer on yıl içinde, sanal gerçeklik konferans görüşmesi okullarda, küçük işletmelerde ve benzer şekilde uluslararası şirket merkezlerinde norm haline gelecek.

Ancak buna ulaşana kadar, videonun neden bu kadar yararlı olduğunu tam olarak inceleyelim – bir şeyin ucuz olması veya kolayca uygulanması, otomatik olarak etkili kullanımı gerektirdiği anlamına gelmez.

Vücudunu hareket ettir

Videonun, kullanımını kolayca karşılayabilen herhangi bir işletmede uygulanmasının en büyük özelliği ve en önemli faktörü, iletişimi çok daha kolay hale getirmesidir. Yüz yüze iletişim kurmaya alışkın yaratıklarız ve bir kişinin vücut dili iş yapmanın doğal ve abartısız bir parçasıdır. Sayısız vücut mesajına ve fiziksel ipucuna doğal bir şekilde tepki veririz, öyle ki bir video görüşmesi yanlış anlamaları kolayca ortadan kaldırabilir ve fiziksel bağlam aracılığıyla netlik eksikliğini ortadan kaldırabilir. Sonuçta, Business Insider’a göre, iş iletişiminin yarısı söylenmeden gelir.

Dahası, TechTarget’e göre, BlueJeans gibi bir araçla yüksek çözünürlüklü bir görüntülü grup sohbetinde olmak, konsantrasyona yardımcı olan çok görsel bir deneyime aktif olarak katılmak anlamına gelir. Bu, aslında daha fazla açıklamaya gerek kalmadan düşünce çizgisini doğru bir şekilde takip etme ve çağrının özünü anlama şansına sahip olduğunuz anlamına gelir. Daha az tekrar, gruplar bir anlaşmaya çok daha hızlı varmak için bir araya gelebilir ve mesafe artık iş adamları arasındaki bir konuşmanın netliği veya kalitesi üzerinde bir engel değildir.

Yüzden Daha Fazlası

Görüntü kaynağı

Daha modern görüntülü arama seçenekleriyle, yalnızca bir görüntülü grup aramasına katılma veya iki oda arasında yüksek kaliteli bir video konferans toplantısı başlatma olanağına sahip değilsiniz – aynı zamanda bir görüşme sırasında bilgi paylaşma olanağına da sahipsiniz. uygulama ve söz konusu belgeleri ve dosyaları birlikte görüntüleyin ve düzenleyin. Bu şekilde, belirli stratejileri ve proje değişikliklerini kolayca gösterebilir, önerilerde bulunabilir ve canlı düzenlemeler yapabilir ve herhangi bir durumda birbirinizin hedeflerini ve ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu, bir aramanın dosyalar, ayrıntılar ve değişikliklerle kapsamlı bir toplantıya dönüştüğü bir multimedya ilişkisidir – hepsi akıcı ve aldatıcı bir şekilde basitleştirilmiştir. Karmaşık teknoloji saçmalıklarına veya yüzlerce farklı uygulamanın hokkabazlık yapmasına gerek yok – tek bir, iyi tasarlanmış birinci sınıf bir video iletişim aracı, bir parça endişe bile olmadan işi çok etkili bir şekilde yapabilir.

Yeni görüntülü iletişim çağında işletmeniz, hem departmandan departmana aramaları hem de günlük ekip toplantılarını ve uzun mesafeli iletişimin sadece uygun değil, çok daha fazlasını hissettiğiniz uzun vadeli müşterilerle müşteri görüşmelerini kolaylaştırabilir. etkili.

Gerçek yüz yüze toplantıları daha fazla video konferansla tamamlayabilir, seyahat süresini ve parasını azaltabilirsiniz ve toplam yatırım uzun vadede muazzam parasal getiri sağlayacaktır.

Ya sen?

Pazarlama ve iletişim stratejinizin bir parçası olarak videoları mı kullanıyorsunuz?

Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın, teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.