Vinil Zemin: Zemininizi Yenilemek için Hızlı Bir Seçenek

The vinil döşeme yeniden dekore etmek ve evin zeminine yeni bir hayat vermek söz konusu olduğunda giderek daha yaygın hale gelen bir seçenektir. vinil zemin kaplama nedir , vinil mutfak zemin , lvt zemin nedir , lvt kaplama , vinil karo zemin kaplama , vinil zemin, Ahşap veya seramiğe benzer olabilen farklı tasarım, şekil ve dokularda PVC’den yapılmıştır. Ama en büyük avantajı özelliklerinde termal, antibakteriyel, antistatik ve akustik.

Zeminler evin en az restore etmek istediğimiz kısmı. Onlar her zaman son için kalırlar ve biz hemen hemen hiç yapmayız. Bir neden maliyet, diğeri ise yarattığı büyük bozukluk olabilir. Ancak, sık sık oraya gittiğimizden, mobilya veya ağır şeyleri bir yerden başka bir yere taşıdığımız için genellikle zamanla zarar gören bir alandır.

Yine de katlar evin önemli bir alanıdır ve kötü görünürlerse evin genel görünümünü şartlandıracaktır. Onları yenilemeyi düşünüyorsanız, çok olduğunu bilmelisiniz. toprak türleri yerleştirebiliriz. Örneğin yüzer zeminler, parke zeminler, laminat zeminler, porselen zeminler ve vinil zeminler.

Vinil döşeme
vinil zemin kaplama nedir , vinil mutfak zemin , lvt zemin nedir , lvt kaplama , vinil karo zemin kaplama , vinil zemin,

Vinil döşeme çeşitleri

Bu tip parkenin çok önemli bir avantajı, evimiz için istediğimiz stile mükemmel bir şekilde adapte edilebilecek birçok tasarım ve model bulabilmemizdir.

Yerleşik vinil döşeme

Profesyonellerin verdiği ilk öneri, vinil zeminleri yerleştirmek için tabanın tamamen düz olması gerektiğidir. Ancak bu gömme model, tam olarak düz olmayan bir alana yerleştirilebilir. Ayrıca yerleştirilmesi çok basittir ve herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymaz.

Kendinden döşemeli vinil döşeme

Bu tip vinil zemin, alt kısımlarında vantuzlar içerdiği için yapıştırıcıya gerek kalmadan zemine döşenebilir.

Yapıştırmak için vinil döşeme

Bunları genellikle farklı uzunluklarda rulolar veya şeritler halinde bulabiliriz ve tutkal içerebilir veya içermeyebiliriz. Bu tür vinillerde zeminin doğru bir şekilde tesviye edilmesi çok önemlidir, aksi takdirde herhangi bir kusur türünü kopyalayacaktır.

Ahşap Görünümlü Vinil Döşeme

Ahşap benzeri vinil zeminler, ahşap zeminin görünümünü doğru bir şekilde gösterme yeteneklerinden dolayı piyasada bulunan tüm tipler arasında en yaygın olanıdır.

Yüksek Trafik Vinil Döşeme

Bu tür vinil, şirketler veya işletmeler tarafından en çok kullanılanıdır. Esas olarak dayanıklılığı, bileşimi ve paranın karşılığını vermesi için. En büyük yararı, tam bir gönül rahatlığı ile tekrarlayan bir şekilde aktarmasına izin verilmesidir.

Danışmak profesyonel eviniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu bilmek için zemin döşemede.

Vinil döşeme
vinil zemin kaplama nedir , vinil mutfak zemin , lvt zemin nedir , lvt kaplama , vinil karo zemin kaplama , vinil zemin,

Vinil döşeme avantajları ve dezavantajları

Vinil döşeme bugün çok popüler hale geldi ve yüksek talep görüyor. Burada size bu tür zemin kaplamasının bazı avantaj ve dezavantajlarını anlatıyoruz.

Vinil döşemenin avantajları

Evimizin zeminini yenilerken vinil zeminlerin sağladığı birçok fayda vardır.

Islak alanlar için uygundur

Mutfak ve banyo genellikle evin en ıslak yerleridir. Bu döşeme türü su geçirmezdir ve bu nedenle bu tür ortamlar için uygundur. Ama tabi ki bakıma ihtiyacı var çünkü çok kayganlar, kaymaz bir muameleye ihtiyaçları var.

Temizlemesi kolay

Bu tür vinillerin çok önemli bir yararı, temizlenmelerinin çok kolay olmasıdır. Basitçe suya batırılmış bir bez ve bir tür zemin temizleyicisi ile yeni gibi görünmek için fazlasıyla yeterlidir.

Çok çeşitli modeller

Daha önce gördüğümüz gibi, dikkate alınması gereken bir avantaj, piyasada bulunabilecek çok çeşitli tasarım ve renklerdir. Birçoğu ahşap, taş veya seramik gibi malzemelerin çok iyi taklitleridir. Dolayısıyla yenilemek istediğimiz ortam için ideal modeli bulmak çok kolay.

Çok hijyeniktirler

Bu döşeme türü, onu oluşturan malzemeler nedeniyle özeldir. Çünkü hiçbir bakteri veya akarın birikmesine izin vermezler. Bu nedenle çocuk odalarına, banyolara veya mutfaklara yerleştirmek güvenlidir.

vinil zemin kaplama nedir , vinil mutfak zemin , lvt zemin nedir , lvt kaplama , vinil karo zemin kaplama , vinil zemin,
vinil zemin kaplama nedir , vinil mutfak zemin , lvt zemin nedir , lvt kaplama , vinil karo zemin kaplama , vinil zemin,

Kurulumu kolay

Bu tür topraklar zamandan ve masraflardan tasarruf etmemizi sağlar. Vinil zeminleri genellikle karo, rulo veya levha formatlarında bulabiliriz. Daha önce olan zemini kaldırmamız gerekmediğinden montajı basit, temiz ve hızlıdır.

Bilin referans fiyatlar zeminlerin döşenmesi.

Vinil döşemenin dezavantajları

Vinil zeminlerin çok sayıda avantajı vardır, ancak bu zemini yerleştirmek istediğimiz yere ve ihtiyaçlara bağlı olarak fikrimizi değiştirmemize neden olabilecek dezavantajlar da vardır.

Daha az direnç

Vinil zemin kaplaması hala seramikten daha az dayanıklıdır, ancak şu anda bu kusur üzerinde çok fazla çalışma yapılmaktadır. Şu anda piyasada olanlar 3 veya 4 katmandan oluşmakta ve kolaylıkla çizilebilmektedir.

Isıya ve güneş ışığına karşı savunmasız

Bu tür döşemeleri doğrudan güneş ışığının çok fazla girdiği alanlara yerleştirmememiz tavsiye edilir, çünkü bu olursa kısa sürede renginin solması çok muhtemeldir. Ayrıca zemin sıcak bir cisimle temas halinde ise bozulması çok kolaydır.

Önceki katın kusurlarını tam olarak kapatmazlar

Vinil döşeme önceki döşeme üzerine döşendiğinden ve ince, esnek bir malzemeden yapıldığından, alt zeminde pürüzlülük ve kusurlar gösterebilir. Bu nedenle, bu sorunu önlemek için vinil zemin kaplamadan önce alt zeminin düzleştirilmesi önerilir.

Artık evimize vinil zemin yerleştirmenin tüm avantaj ve dezavantajlarını bildiğimize göre, doğru kararı verebiliriz. Dezavantajlar bizim için sorun değilse, sadece en iyi tasarımı seçmemiz gerekiyor.

Farklı olanı bilin iç duvar kaplamaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.