Vinil zemin odası

Vinil zeminler hakkındaki şüphelerinizi giderin

Bir itibaren o zamanki ana sorunlar itibaren yeniden modellemek Eviniz, ne tür bir zemin koyacağınızı seçmektir. Svinil zeminler neme ve d’ye çok dayanıklıBunların arasında iki büyük grubu ayırt edebiliriz: rulolar halinde dağıtılanlar ve fayans veya çıta halinde satılanlar.

Kuşkusuz iç pazarda en çok kullanılanlar fayans, fayans veya çıtalar içindir.

Bugün blog yazımız şu açıklamaya dayanacaktır: vinil zemin nedir ve temel özellikleri. Gelecekteki blog yazılarında, var olan farklı türleri ve modelleri inceleyeceğiz.

Evim için vinil zemin önerilir mi?

Yıllar önce bir vinil zeminden bahsediyor olsaydık, 50’li yıllarda zaten kullanılmış bir malzeme olduğunu unutmamalıyız, çok düşük kalitede ucuz bir zeminden bahsediyor olurduk. Ancak bu zamanla tamamen değişti.

Şu anda, vinil döşeme bize çok sayıda tasarım sunuyor ve bize ahşabı taklit eden, mermeri, klasik levhayı, hidroliği ve hatta harika fantezi renklerini taklit eden bir kaplama seçme imkanı veriyor. Kuşkusuz bu tür döşemelerin yerleştirilmesinin yıldızı, banyo ve mutfak gibi evlerin nemli alanlarına çekildi, ancak son trendler bizi evin tüm odalarında görmeye sevk ediyor.

Bu yeterli değilmiş gibi, ayrıca günümüzün vinil zeminleri inanılmaz derecede kurulumu kolayÖyle ki, belirli makinelere veya aletlere yatırım yapmadan bile herkes bunu yapabilir.

Vinil zeminlerin zaman içinde dayanıklılığı var mı?

Vinil zemin odası

Elbette. Bu tür topraklar çok dayanıklı darbelere, çizilmelere, lekelere, sıvı sıçramalarına … Vinil zeminler, aşınmaya karşı dirençleri genellikle çok yüksek olduğu için uzun yıllar ilk görünümünü koruyacaktır.

Bütün bunlar, iç çekirdeğinde yıllar önce gördüklerimizden çok daha dayanıklı olan büyük sertlikten kaynaklanmaktadır. Katman bir vinilin dışı, Genellikle, bize aşınmaya karşı büyük direnç sunan, ilk parlaklığını koruyan, renkleri baştan koruyan üretan adı verilen bir malzemeyle yıkanır.

Diğer polivinil klorür (PVC) kaplı türleri bulabiliriz, bu PVC zeminler daha az direnç sunar ve oluşan kir ve çizikler daha kolay görülecektir. Bu nedenle bunlar daha düşük kalitede olacaktır.

Ayrıca bulunabilir Vinil karo Üretan ile birlikte alüminyum oksit gibi direnci artıran başka ürünler sunarlar.

Vinil zemini seçerken kuşkusuz bu faktör en önemli faktörlerden biri olacaktır, çünkü bu yüzey katmanının bileşimine bağlı olarak zemininizin süresi ve korunumu etkileyecektir.

vinil zemin bakımı

¿Vinil zemin çok fazla bakım gerektirir mi?

Biz birinin önündeyiz zeminler korunması için daha az bakım gerektirir. Herhangi bir sıvı döküldüğünde veya kaldırımımız ıslak olduğunda, sadece paspaslayarak zemini mükemmel hale getireceğiz.

En yaygın bakım için, zeminin yeni gibi görünmesi için basit bir yumuşak hücre fırçası veya paspas kullanacağız. Toprağımızın kalitesini kaybetmesi için toprağımızın üst tabakasının daha fazla yanmasına ve daha fazla yıpranmasına neden olacağı için asit veya agresif deterjan kullanımından her zaman kaçınmalıyız. RToprağımıza saygı duyacak ve ona özen gösterecek nötr bir sabun kullanılmasını tavsiye ederiz. Çıkarması zor görünen bir leke bulursanız, bu tür zeminler için özel bir ürün satın alın ve yumuşak bir fırça kullanın.

Ne tür üreticiler bize bu tür bir döşeme sunuyor??

Tüm Endülüs Resim merkezlerimizde bulacaksınız çok sayıda model ve tasarım Bu tür zemin kaplamalarından ve meslektaşlarımız size tavsiyelerde bulunacak ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmenize yardımcı olacaktır.

Bu tür döşemelerin en güncel ve en önemli üreticileri, aynı zamanda laminat parke üretimine adanmış olduklarından, size eski blog gönderilerinden tanıdık gelecek olan bazılarıdır. Öne çıkıyorlar: Pergo, Finfloor, QuickStep veya Tarkett. Bu özel alanda öne çıkan üreticilerle ilgili olarak şunları buluyoruz: Gerflor, Liberty ve V-Line.

Her zaman olduğu gibi, sizi bu tür döşemelere dokunmaya, hissetmeye ve bunlara adım atmaya davet ediyoruz. Endülüs resim merkezleri.

İş soruları için: info@pinturas-andalucia.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.