Vücudunuz üzerinde antiinflamatuar etkisi olan 13 tarif

Kaliteli bir diyet sadece önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok hastalığı kontrol edip hafifletebilir. Bilim tarafından desteklenen bazı besinler vücudumuzdaki iltihabı azaltabilir ve böylece vücudu farklı hastalıklara karşı koruyabilir ve sonra size gösteriyoruz. Vücudunuz üzerinde antiinflamatuar etkisi olan 13 tarif.

Enflamasyonla savaşmak için lezzetli yemekler

İster çok sertliğiniz olsun, ister adet öncesi sendromunuz varsa veya diğer nedenlerin yanı sıra metabolik hastalıklar veya kansere neden olabilecek iltihaplanmayı önlemek istiyorsanız, size farklı gösteriyoruz. tuzlu yemekler iltihapla başarılı bir şekilde savaşmanıza yardımcı olacak:

  • Patlıcan, domates ve ıspanak körisi: Bu yemekte zencefil, zerdeçal ve sızma zeytinyağı buluyoruz; anti-enflamatuar etkisi kanıtlanmış tüm yiyecekler, su bakımından zengin sebzelerle birlikte, tam bir öğünde iltihabı önlemek veya tersine çevirmek için mükemmel bir yardım oluşturur. , vejeteryanlar için uygun.
  • Kırmızı adaçayı, üzüm, çam fıstığı ve keçi peyniri salatası: varlığı kırmızı üzüm Anti-inflamatuar etkiye sahip resveratrol, sağlıklı yağ kaynakları ve antioksidanlar açısından zengin diğer bileşenlerle birlikte öne çıkan polifenoller bakımından zengin, hafif akşam yemeği sağlıklı bir diyete dahil etmek için idealdir.
salata

anti-enflamatuar tarifler
  • Zerdeçal yumurtalı sahte brokoli kuskusu: a antioksidanlarla dolu tabakhafif bir akşam yemeği için veya garnitür olarak kullanmak için idealdir. Brokoli, zencefil, zerdeçal, natürel sızma zeytinyağı ve diğer baharatlar gibi iltihap önleyici etkiye sahip birçok bileşen.
  • Oryantal tarzda salata: çeşitli meyve ve sebzelerle birlikte siyah üzüm ve kuruyemişler, iyi antienflamatuar maddeleri uygun bir tabakta birleştirmemize izin verir. bir protein için garnitür veya başlangıç ​​olarak daha eksiksiz bir menü.
  • Miso, zencefil ve siyah sarımsaklı Bimi: bimi, zencefile benzer şekilde antienflamatuvar ve antioksidan etkilere sahip fenolik bileşikler bakımından zengindir. Miso, bir fermantasyon işleminin ürünü olduğu için bağırsak florasına fayda sağlayabilir ve böylece sağlığı koruyabilir. enflamatuar süreç riskini azaltmak.
Bimi

İltihaplanmaya karşı tatlı yemekler (şekersiz)

Tatlı yemekler de sağlıklı olabilir ve bunu tersine çevirmemize veya önlememize yardımcı olabilir. iltihapancak içlerinde serbest veya ilave şeker içermemeleri gerektiği açıktır çünkü basit hidratlar, iltihaplanma süreçlerini teşvik edebilen ana diyet faktörlerinden biridir.

Böylece bazıları tatlı tarifler iltihaplanmaya karşı:

  • Greyfurt, zencefil ve zerdeçal lassi: Bu tarifte şurubu veya balı stevia veya başka bir tatlandırıcı ile değiştirerek, antioksidan ve anti-inflamatuar etkiye sahip maddelerle dolu sağlıklı bir shake elde edebiliriz. İçin ideal kahvaltı veya egzersiz sonrası hızlı bir yemek.
Lassi

  • Yulaf ezmeli kurabiye ve kuruyemişler: Bu kurabiyelerdeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilecek bol miktarda lif, antioksidan ve iyi yağlar, kahvaltıda bir bardak süte eşlik etmek veya tatmak için idealdir. doyurucu ve sağlıklı atıştırmalık saatler arasında.
  • Zerdeçallı tropikal smoothie: yine bir smoothie içinde zerdeçal, su ve lif bakımından zengin birçok meyve eşliğinde, ilave şeker içermeyen ve yemek için ideal enerji kahvaltısı antiinflamatuar etkiye sahip iyi besinler ile doludur.
  • Altın süt veya altın süt: Tarifin önerdiği baldan kaçınmamız gereken baharatlı bir süt ve dilersek (gerekli olmasa da) tatlandırıcı kullanabiliriz. Sütü tatlandıran baharatlar için bunu rahatlatıcı infüzyon Vücut için antiinflamatuardır.
Smoothie

Bunlarla Vücudunuz üzerinde antiinflamatuar etkisi olan 13 tarif Dengeli bir beslenme çerçevesinde ve diğer sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile birlikte farklı hastalıkların önlenmesine ve kontrolüne katkıda bulunabilirsiniz.

Görüntü | Doğrudan Damak ve Vitonica’ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.