Yılbaşı yemeği için 23 sağlıklı ve lezzetli tatlı tarifleri

Tarihin çok sulu olduğundan emin olun; aksi takdirde hidratlanmaya bırakılmalıdır. Kemiksiz doğrayın ve çatalla ezerek bir macun yapın. Aşırıya kaçmamak için çikolatayı mikrodalgada kısa aralıklarla ve orta güçte eritin. Biraz soğutun.

Tofuyu çok iyi boşaltın ve baskı yapmadan mümkün olduğunca çok su emmesi için mutfak kağıdına geçin. Bir mutfak robotu, blender veya mutfak robotunun bardağına koyun ve vanilya ile krema oluşturana kadar karıştırın. Kakaoyu ve hurmayı ekleyin ve biraz daha çırpın. Eritilmiş çikolatayı ekleyin, tuz ve portakal kabuğu rendesi, kullanırsak.

Homojen ve ipeksi bir krem ​​oluşturacak şekilde her şey iyice karışana kadar öğütmeye devam edin. Bir kaşık veya dil ile biraz karıştırmanız tavsiye edilir. Lezzet noktasını kontrol edin, gerekirse daha fazla kakao, daha fazla vanilya ve hatta biraz bal veya stevia ekleyebiliriz. Küçük kaselere bölün – 4 küçük porsiyon veya iki büyük porsiyon yaparlar. Buzdolabında saklayın.

Pasospudding

Çikolatalı pudinge neyin eşlik edeceği ile

Bu puding de çikolata vegano biraz ekstra kakao tozu, rendelenmiş bitter çikolata veya kakao uçları ile birlikte verilebilir. Bir tutam şekersiz rendelenmiş hindistancevizi ve renk kontrastı oluşturan kırmızı meyveler eklemeyi seviyorum. Güce tatlı noktayı ayarla tatmak için spor yapmadan saatler önce veya sonra küçük porsiyonlarda bile tatlı veya atıştırmalık olarak servis edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.