Yoğun Bir Günden Sonra Aklınızı Temizlemenin 4 Yolu

Hepimizin telaşlı bir dünyada yaşadığı inkar edilemez.

Aile sorumluluklarından, kariyer hedeflerinden evcil hayvanlara bakmaya kadar her geçen gün inanılmaz miktarda stres de beraberinde getiriyor.

İşte stressiz bir yaşam sürmek için birkaç ipucu:

1. Gün Hakkında Yazmak İçin Günlük Kullanma

Duygularınıza teslim olmak, zihninizde hızla ilerleyen stresli düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Etkileyici yazma rolünün işe yaradığı yer burasıdır. Bunu başarmanın günlük deneyimleriniz üzerine bir günlük yazmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Bunu yaparak, sorunlarınızı farklı bakış açılarından incelerken çözümler beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olmak için zihninizi rahatsız eden düşünceleri daha derinlemesine inceleyeceksiniz.

Yoğun bir günün ardından zihninizin tıkandığını hissediyorsanız, kendinizi veya bir arkadaşınızı benzer bir duruma getirin. özelleştirilmiş dergiler. Zihninizi hatırlamanın ve temizlemenin ideal bir yoludur.

Bu defterler anılarınızı dilediğiniz kadar mümkün olan en iyi şekilde saklamanıza yardımcı olur. Günlük yazarken geviş getirmeye zorlama olabilir. Bu nedenle, günlük etkinliklerinizi yazarken bir zaman sınırı koymak akıllıca olacaktır.

2. Akşam Yürüyüşüne Çıkmak

Belki de bu, zorlu bir iş gününden sonra isteyebileceğiniz son şeydir. Bununla birlikte, uzun vadede gençleşmenizi sağlayarak sizi yolunuza geri döndürmek çok yararlı olabilir.

Yürüyüşe çıkmak, yoğun bir günün ardından zihninizi temizlemenin ve stres atmanın anlık yollarından biri olarak kabul etti. Aile sorunlarını çözmek, patronunuzun emirlerini dinlemek ve evcil hayvanlarınıza evde bakmak gibi pek çok zorlayıcı şeyin bir sonucu olarak gününüz oldukça stresli olabilir.

Bununla birlikte, güzel doğanın tadını çıkarırken yalnız yürümek, bir günlük çalışmanın getirdiği yorgunluğu gidermek ve rahatlamak için ideal bir yoldur.

3. Kitap Okumak

En sevdiğiniz kitapta kaybolmaya ve özlem duyduğunuz rahatlatıcı hissi almaya ne dersiniz? Bu, yoğun bir günün ardından endişelerinizi ve dertlerinizi aşmanın kanıtlanmış bir yoludur. Araştırmalar, okumanın birçok bireyde stresin bir özelliği olan uykusuzluğu da ortadan kaldırabileceğini düşünüyor.

Sırf yapmak uğruna kitap okumak anlamsız olur. Bu nedenle, gerçek rahatlama hissini veren en sevdiğiniz metni seçmeniz en iyisidir. Kendi kendine yardım kitapları ne kadar yararlı olsa da, bu konuda seçmeye değmezler çünkü sadece durumunuzu kötüleştirebilirler.

4. Yoga Yapmak

Yoga, birçok insanın hayatının bir parçası haline geldi. Aktivite hızla popülerlik kazanıyor. Vücudunuza gerçekten herhangi bir faydası olup olmadığı merak edilir. Cevap Evet. Faydaları, fiziksel zindeliğinizi sağlamanın ötesine geçer.

Mevcut yaşam tarzı, yalnızca uzun vadede vücudunuza zarar verebilecek bazı uygulamaların kesilmesine yol açtı. İş yerinde çok fazla zaman geçirmenin yanı sıra, bireyler ayrıca çok fazla abur cubur yiyor, daha önce hiç olmadığı gibi parti yapıyor ve bol miktarda alkol içer. Bu alışkanlıklar yalnızca genel sağlığınızı ve refahınızı kötüleştirebilir ve daha fazla strese neden olabilir. Yoga yapmak size çok pahalıya mal olmaz.

Stressiz bir yaşam sürmekle yaşam tarzı hastalıkları geliştirmek arasındaki ince çizgiyi çekebilir. Yoga, nihai zihinsel odaklanma için kan basıncınızı düşürmek üzere kan akışınızı iyileştirmede önemli bir rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.